Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha leszálltam a villamosrol,...

Ha leszálltam a villamosrol, akkor is ellenőrizhetik a jegyemet?

Figyelt kérdés
Miskolcon rendszeresen csinálják, hogy lent várnak a járdaszigeten, és ahogy leszállt az ember, kérik a berletet. Lehet ilyet, vagy csak a villamoson kérhetik el?
2020. okt. 16. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A metrón is a kijáratnál állnak sorfalat az ellenőrök.
2020. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

A villamosmegállóban tartózkodáshoz tudtommal nem kell érvényes jegy. (ellentétben a metróval)

Szóval, ha nem tudja bizonyítani, hogy a villamosról szálltál le, akkor igazából nem tud pótdíjazni.

2020. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen tömegközlekedem Miskolcon, de ilyet még nem láttam. A jogszerűségében sem vagyok biztos. Olyat szoktak, hogy külön egy adott megállóban ellenőriznek, felszállnak, végigmennek, majd leszállnak és addig áll a villamos és addig nem lehet leszállni, de hogy a megállóban, hát...
2020. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kamu, sosem láttam még ilyet.
2020. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi a kamu? Rendszeresen megtörtént velem, Szent Anna téren pl. Állnak lent, leszallok és elkérték a jegyet plusz még a személyimet is elkérte. Nem a villamoson, hanem a villamos járdaszigetén. Ezért kérdezem, mert nekem ez nagyon gyanús, hogy ilyet nem lehet.
2020. okt. 19. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is láttam már ilyet Miskolcon. Mivel rendszeresen rendőrök is állnak velük a peronon erősítésként, nyilván jogszerű. Mivel minden villamos be van kamerázva, nem lehet letagadni, hogy ki volt a villamoson.
2020. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!