Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Online bkv bérlet, hogy...

Online bkv bérlet, hogy működik? Minden járműnek saját qr kódja van?

Figyelt kérdés

Vettem egy 24 órás bérletet, azt hittem, hogy majd felmutatom a telefont és hali.

De most látom, hogy minden járműnél (vagy csak az elsőajtósoknál?) QR kódot kell leolvasni?


2020. okt. 31. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden járműnek saját kódja van, a jármű járathoz van rendelve, annak a menetrendje pedig a Futáron keresztül ellenőrizhető. Így lehet meghatarozni pontosan, hogy mikor kezdődött az utazasod az adott díjtermékkel.
2020. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Talán elolvashatnád a felhasználási feltételeket. Ott ugyanis minden le van írva a használatról. A szokásos "nem tudok rajta kiigazodni" nem mentség, mert ahhoz volt képességed, hogy a vásárlás folyamatát végigvidd. Tehát nem vagy hülye, max lusta...
2020. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm a hasznos választ. Nagyon ritkán bkvzok, nem tűnt fel, hogy minden járaton van qr kód
2020. okt. 31. 08:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Bár azt nem értem, hogy egy bérletnél miért van jelentősége, mikor rajta van, hogy meddig érvényes
2020. okt. 31. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap utaztam először ilyennel, először előhívtam a képet egy metrómegállónál, utána a rendszer automatikusan frissítette mindig, csak felmutattam. (Én Simple-t használok.) Amúgy nem értem én sem, hogy mi a jelentősége annak, hogy éppen mivel utazom vagy hol szállok metróra egy bérlet esetében. Szerintem csak az ábra változik pár percenként, hogy lejárt jeggyel ne tudj utazni. De ha nem így van, írja meg valaki!
2020. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Metróval nem utaztam, de 5x is buszra szálltam, abból 1 volt első ajtós. Csak ezen volt qr kód, a többi buszon sehol nem láttam.

Ja igen, mentem villamossal is, azon sem volt sehol.

2020. nov. 1. 07:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak elsőajtós járaton van qr kód. Más járaton nem kell leolvasni, csak ha ellenőr jön, ő ellenőrzi. Hogy hogyan, azt nem tudom, ellenőrrel nem találkoztam még. MÁV vonaton utaztam vele, ott is az elsőajtós felszállást kellett megnyomni, és a kalauz készülékén lévő qr kódot kellett leolvasni, majd mindkettőnkél megjelent egy ábra, azt nézte össze a kalauz, hogy azonos-e.
2020. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!