Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ennyire egyszerűen lehet...

Ennyire egyszerűen lehet csalni a mobiljeggyel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma ültem a volán buszon és láttam, hogy kifejezetten sokan használják a mobiljegyet,sofőrnek felmutatjak (mit mutat ilyenkor?) letoltottem és láttam, hogy lehet bérletet venni, na ha én megveszem 5kmre a 30napos bérletet, de utazok 50kmet, ki és mikor veszi észre?

Ez egy hiba lenne? Vagy csak én rafinált agyam gondolta ezt túl? 😅



2020. nov. 2. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez messze van a rafináltságtól, és sima jeggyel is sokan megcsinálják főleg a tömöttebb járatokon, megveszi a jegyet a safőr meg úgy sem nézegeti, hogy ki száll le és annak vajon meddog van jegye, ha ellenőr jön az előtt lehet vele bukni, ilyen egyszerű.
2020. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ellenőrnél bukhatsz
2020. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Ezt nem csak a mobiljeggyel lehet megcsinálni, a rendes jeggyel, bérlettel is sokan csinálják ezt. A leggyakoribb errefelè, hogy Budapest Bérlet kiegészítőt vesznek, mikor nincs is Budapest Bérletük. A sofőrök 90%-a nem kéri el, mobiljeggyel pedig egyik se foglalkozik, csak megnézik az ábrát és csók. Ha ellenőr jön, akkor szívás, de átlag egy évben max 2x jön. BB nélkül a teljesárú bérlet 14.200, BB-vel 11.900, az egy évben több mint 23000 Ft spórolás. A helyszíni pótdíj 8.000 Ft, ha 2x kap el 12.000, még mindig egy tizest nyersz, de ha véletlen 3x kap el még akkor se buksz, igaz akkor már elenyésző a nyereség.
2020. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
16.000* (nem 12), de így is igaz a számítás.
2020. nov. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Ennek semmi köze az elektronikus jegyhez, eddig is sokan loptak így a fizető utasok zsebéből.

Aztán csodálkoznak hogy az épp aktuális kormány mennyit lop :))

2020. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Épp a Szökést nézem, de abban összesen nincs annyi rafináltság, mint a kérdező agyában.
2020. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!