Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Be kell fizetni a pótdíjat,...

Be kell fizetni a pótdíjat, ha nem jól írták a nevem, édesanyám nevét és a személyim egy karakterét a tanúsítványra?

Figyelt kérdés
Megbüntettek 8000 ft-ra a volánon, covid alatt nem esne jól ezt kifizetni. Otthon vettem észre hogy a keresztnevem helyére teljesen más nevet írt, édesanyámat is átkeresztelte, valamint a személyim utolsó karaktere is "E" helyett "3" lett. A címemet viszont jól írta le. Ilyen esetben be tudják hajtani egyáltalán?

2020. nov. 15. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

te voltál szabálytalan?

Akkor be.

2020. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell befizetni, ez a klasszikus formai hiba. A címmel nem érnek önmagában semmit, mert olyan keresztnevű, olyan anyja nevű, olyan szig számú személy nem fog ott élni, akit ők keresnek majd. Visszaküldöd, hogy itt nem lakik ilyen.
2020. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem. Nyugodtan állíthatod, hogy valaki visszaélt az adataiddal.
2020. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:
35%
Jogos volt? Megér a becsületed 8000 forintot? A válaszok alapján eldöntheted...
2020. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen esetben biztos, hogy nem itt kérnék tanácsot idegenektől.

A lényeg, hogy nem akarod befizetni, aminek talán nem lesz következménye, mert elírták az adatokat, de ezzel kapcsolatban valójában csak találgatások tippelgetéseket kapsz itt tanácsként, amire lehet mondani, hogy más farkával verik a csalánt, hisz a következményeket te vállalod.

Következmény lehet az, hogy nincs következmény, a hibás adatok miatt nem tudják behajtani rajtad a tartozást.

A gond akkor van, ha mégis behajtható, mert akkor már nem 8ezerrel tartozol, hanem a sokszorosával.

Nem tanácsolok neked semmit, döntsd el magad, hogy kockáztatsz-e.

2020. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem az a kérdés h megéri a becsülete v sem, ha nem fizeti be, akkor szépen növekedni fog aztán a behajtó kopogtat, ezt mérlegelje h megéri-e
2020. nov. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, ha annyira elírta , hogy tuti nem lehet le nyomozni a személyazonosságodat, akkor megúszhatod. Én speciel nem lennèk nyugodt, nekem megérne 8000 Ft-ot az, hogy ne kelljen véletlenül sem évekkel később egy behajtócéggel alkudoznom.
2020. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem, akkor nekik kell fizetniük neked, barom.
2020. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Én befizetném, mert becsületes embernek tartom magam, nem olyannak, aki nem vállalja a felelősséget a tetteiért és ott keres kiskapukat, ahol tud.
2020. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!