Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vészhelyzet miatt újra...

A vészhelyzet miatt újra meghosszabodik a diákigazolvány érvényessége?

Figyelt kérdés

A diákigazolványomon II. félévi matrica van ami normál időben Október 31.-ig érvényes, ezt az előző rendeletben meghosszabították December 15.-ig.

Most viszont kijött egy újjabb közlemény, hogy a lejáró okmányokat a vészhelyzet miatt ujra meghosszabítják a vészhelyzet visszavonását követő 60 napra.

Úgy írják hogy a November 4. után lejáró okmányokra vonatkozik de arra nem tér ki hogy lejárat dátumának most mit kell figyelembe venni.


Ha jól értelmezem akkor II. félévi Okt 31.-én de jelenesetben Dec 15.-én lejáró diákigazolvány továbbra is érvényes marad December 15 után is?



2020. nov. 18. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

A matrica nem egy okmány.

Ha erre külön nem térnek ki, akkor marad a dec. 15.

Nézegesd a magyar közlönyt. Abban tuti benne lesz.

2020. nov. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A matrica valóban nem okmány, de a diákigazolvány az.
2020. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Így kellene lennie.

A koronavírus oldalán leírták, hogy a hosszabbítás vonatkozik a 2020 tavaszán lejárt okmányokra is. (Akinek a 2019/2020-as tanév első matricája van csak, annak járt volna le akkor.)

Ha nem vonatkozik a diákigazolványra, akkor mire vonatkozik, amikor az is okmány?

Jó lenne ha konkrétan leírnák.

2020. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért így fogalmaztam meg a választ, és ezért írtam oda, hogy a magyar közlönyt kell figyelgetni.
2020. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Pontosan ezt írja:


"Ugyanez a határidő vonatkozik azokra az igazolványokra is, amelyek a tavaszi veszélyhelyzet idején, 2020. március 11. és július 3. között jártak le, de automatikusan meghosszabbodott az érvényességük."

2020. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!