Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezetők, elmondjátok,...

Mozdonyvezetők, elmondjátok, mi történik a videóban?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóról van szó:

https://www.youtube.com/watch?v=z4V0lvM1mdo


Ha jól gondolom ez személyvonat lehet, mert minden állomáson megáll.


Ami nem világos számomra:


1. Menet közben mik azok a csilingelő hangok? Nem kap ettől hosszú távon agyf. a mozdonyvezető?

2. A műszerfalon mit jelez az időnként felvillanó kék lámpa? A felvillanás után mintha úgy hallanám, hogy levegőt ereszt ki magából a mozdony.

3. Megállóknál a mozdonyvezető a telefonon mit közöl mindig? A megállót? Azt hittem ezt előre felvett felvétellel szokták megoldani.



2020. nov. 25. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
2020. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. talán az ajtók működésével van összefüggésben, nem jöttem rá mit jelez.

Magyar gépeken van sokkal idegtépőbb hang is.


2. A kék lámpa az éberséget ellenőrző berendezés jelzése. Ha nem kezeli, megállítja a vonatot. Elektropneumatikus működésű lehet, ezért pisszeg amikor rálép a pedálra.


3. egy kukkot nem értek belőle.... :D a holland nyelv úgy keletkezett, hogy részeg német katonák megpróbáltak franciául beszélni :D

De amúgy az állomásokat mondja be.

mondja hogy 'station'

nem minden járművön van automata

Magyarországon el vannak kényeztetve az emberek, különösen Budapesten ahol a legöregebb vacak járműre is fel van téve a FUTÁR

2020. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állomásokat mondja be, ha rákeresel a vonalra, akkor ki lehet azért szűrni az állomások nevét a mondat végéről különösebb holland tudás nélkül is.

Itthon is volt, hogy a mozdonyvezető mondta be az állomásokat a posta Bhv-kon (akkor még nem fecske volt), de már lecserélték "gépi" hangosbemondásra.

2020. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, aki értelmesen válaszolt.


Még két kérdés eszembe jutott utólag:


* A zöld jelzés mi lehet a műszerfalon? A videó nagy részén világít, de néhány helyen sötét.

* A jobb oldalt lévő fordulatszámmérőn van egy kis piros almutató, ami menet közben felmegy 10 fölé, álláskor viszont 2-4 környékére megy vissza. Nem látnám, hogy a sofőr bármit is megnyom, amikor ez a mutató elmozdul. Ez a légnyomást akarja mutatni vajon? De akkor miért nem a fékezéssel egyidőben mozdul el?

2020. nov. 26. 01:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a vonatokhoz pont semmit nem értek, de hollandul tudok. Ha leírod, hogy mikor vannak ezek a telefonba beszélések, akkor lefordítom szívesen. Viszont nincs kedvem végignézni, mert még 2-szeres sebességgel is fél óra.


2:45-nél pl "Amersfoort Schothorst station, Amersfoort Schothorst"

Amersfoort Schothorst pedig egy vonatállomás, gondolom az következik.

2020. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a középső műszeregység jobb szélén lévő órára gondolsz, szerintem az a sebességmérő műszer, csak tizedértékben jelzi ki a sebességet, a másik piros jelzés, pedig a legnagyobb megengedett sebességet jelzi, ugyanis, ha megnézed, hogy elhagy egy jelzőtáblát amin 14-es van, akkor a piros mutató is körülbelül 14-re ugrik, a csengetés olyankor pedig, szerintem csak figyelmeztet egy hang, hogy változott.
2021. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!