Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha késik a vonat, és 8 óra...

TCA kérdése:

Ha késik a vonat, és 8 óra után érkezik meg, akkor megbírságol a rendőr a kijárási korlátozás megsértéséért?

Figyelt kérdés
Elég kézenfekvő dolog, ismerve a MÁV "szokásait". Szóval mit lehet tenni olyan esetben, ha egy menetrend szerint mondjuk 19:30-kor érkező vonat fél órát késik, így az utasok kénytelenek az állomásról 8 óra után hazamenni? Ilyenkor megbírságolnak a kijárási korlátozás megsértéséért, vagy van erre valami papír, amit kiállít a vasút, és igazolni tudod magad?

2020. dec. 3. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Igazolni tudod magad.

De ha munkabol jossz vagy oda mesz akkor felmutatod a munkaltatoit.

2020. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha munkából mész haza vagy esetleg oda tartasz munkáltatói igazolást felmutatod és ennyi. Egyébként a MÁV-nak le kell igazolnia hogy emiatt nem értél haza időben.
2020. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Feljelenthet, utána kérsz a MÁV-tól igazolást a késésről. A lényeg: ne írd alá a szabálysértést elismerő papírt a helyszínen, mert onnét nem reklamálhatsz! Jelentsen fel. A rendőrt nem fogja érdekelni melyiket választod, neki ugyanannyi meló.
2020. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vonatjegyet odaadja az ember neki, kérje le hogy pontos volt-e és akkor ennyi, nem a Te hibád.

Hétvégén vidéken voltunk, 2 órás út haza a M7-esen. A biztonság kedvéért 5-kor indultunk, hátha van valami galiba az autópályán, és akkor nem érünk haza 8-ig. Végigmentünk nem sokkal indulás után egy baleseti helyszín mellett, már közel járt a rendőrség, meg a mentő is, de még nem volt lezárva az út, szerencsésen tovább tudtunk haladni. Mikor hazaértünk, akkor láttam, hogy még mindig le van zárva az út, és nem lehet tovább haladni. Mivel még onnan legalább 1.5 órás út lett volna haza, kb. 9 körül érkeztünk volna meg. De akkor a balesetre hivatkoztunk volna nyilván, ha megkérdezik, hogy hova-hova. Akinek van normális indoka, tőle független körülmény, az szerintem nem sértette meg a szabályokat. Aznap mikor ez a baleset volt, szerintem elég sokaknak keresztül húzta a számításait. Főleg azokét, akik balesetet szenvedtek. :(

2020. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Jogi szempontból abszolút megbüntethet, ugyanis nincs egy szó sem a vonatkozó kormányrendeletben a kivételek között arról, hogy vonatkésés (vagy közúti baleset, csőtörés, papagáj hasmenése, stb.) esetén bocsánatos dolog lenne az otthonodon, szálláshelyeden kívül tartózkodni.


Más kérdés, hogy ha tudod igazolni a késés tényét például a vonatjegyeddel és a MÁV-Start oldalán elérhető valós idejű menetrendi információk vagy egy késésről kiállított igazolás segítségével, akkor a rendőr mérlegelHET.


Én személy szerint nem aggódnék ilyen helyzetben, de ha megbüntetnének se lepődnék meg.


Figyeljük meg, hogy egy ilyen teljesen valószerű helyzetben is minden a végeken dolgozó rendőrökre van bízva.

2020. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha a rendőrben van egy fél gramm emberség akkor alapból is megérti minden további nélkül. Bár én azzal kezdeném, telefon elő, aztán online térképen megmutatnám szépen, hogy nézd csak itt a voantom, látod ott a késést, aztán szevasz.
2020. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

A MÁV nem a sarki maszek italbolt, felette ál az atyaúristennek is. Fogja tudni igazolni a hatóság felé, ha a hetes vonat aznap kilenckor került elő a vétlen utasaival egyetemben. Ne félj, nyoma marad abban a urva nagy könyvelésükben. És ha ott azt mondják, hogy úgy volt, akkor azt a rendőrség nem kérdőjelezheti meg. Neked annyi dolgod van, hogy felmutatsz egy bérletet / vonatjegyet, és bemondod a konkrét vonatszámot... Aztán szórakozzon a közeg az államvasúttal, ha nincs jobb dolga.


Pláne egy faluban illik tisztában lennie a helyi járőröknek a vonatok késési szokásaival. Konkrétan egy faluban hallatszik, hogy na most jött meg a vonat. Nem árt persze, ha az állomás és a lakcímed közötti útvonalon kapnak rajta a késés idején, és nem két km-rel vagy másfél órával odább.

2020. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!