Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten hogy működik a...

Budapesten hogy működik a jegyvásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még sosem voltam pesten, jövőre utaznék fel munka miatt és tömegközlekedéssel kell eljutnom a munkahelyre. Jelenleg úgy van, hogy a térkép azt írja, így kellene utaznom:

Kék 133E > piros 80 > kék 95


A színek mit jelentenek? Valamint mind3 buszra külön külön kell jegyet vennem? Hogyha bérletet szeretnék venni, nagyjából mennyibe kerülne 15.1km-re ezzel az "útvonallal"? Valamint a jegyet online kell megvennem, vagy a buszokon is van még lehetőségem rá?


Bocsi a hülye kérdésekért, úgy tudom Pesten másabb a tömegközlekedés, és úgy gondoltam a legegyszerűbb ha itt kérdezem meg.


Válaszokat előre köszönöm! :)



2020. dec. 7. 10:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőr viszont jöhet (akit egyesek kalauznak neveznek, mint régen), tehát a lényeg ugyanaz.

A napijegy típusú jegyeket meg a bérleteket (tehát amiken rajta van a dátum, hogy mikortól meddig érvényesek) nem kell kezelni, csak a menetjegy típusú jegyeket.


Egyébként nekem nem tiszta, hogy akkor most egyetlen Pestre menetelről van-e szó, vagy többről, mindenesetre érdemes meggondolni, hogy nem érdemesebb-e 10-es jegytömböt venni vagy akár bérletet.

2020. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Igen igen, ellenőrre gondoltam, bocsi! Annyit vonatoztam mostanság,hogy hozzá szoktam a kalauzhoz.


Arról lenne szó,hogy Pestre fogok költözni munka miatt. A közelben nem vettek fel sehova sem, pedig már rengeteg(!!!!), helyre beadtam a jelentkezésem, gyári munkára is, de vagy "elévültek", mert elutasító emailt sem küldtek, vagy kaptam egy ilyen tömeg emailt,hogy már betelt a hirdetett létszám.

Szóval jelenleg Pesten találtam mégegyet és úgy számolok vele, hogy fel fognak venni és költöznöm kell, így előbb érdeklődők arról amit nem tudok. Ha meg nem vesznek fel, nem költözök, dehát legalább tanultam valamit. Próbálok pozitívan hozzáállni a dologhoz. Igaz, rohadt nehéz 😂


Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 7. 15:34
 13/15 anonim ***** válasza:
96%
Tartsd meg a humorérzékedet, az a fő! :D Sok sikert!
2020. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert <3
2020. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! <3
2020. dec. 7. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!