Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Dunaújvárosi megállóban...

Dunaújvárosi megállóban hogyan szálljak át?

Figyelt kérdés
A Mars térről (Szeged) megyek majd Érdre, de átszállás lesz Dunaújvárosban, a Dózsa mozinál. Dózsa mozit írja leszállási helynek, és felszállásinak is, ergo ugyanitt maradok, és megvárom a következő buszt, ami tovább visz, vagy át kell mennem valahova? Illetve az átszállós buszokon egyértelmű, ha át kell szállni, vagy ha nem figyelek, lemaradhatok róla? Ne haragudjatok, de sose utaztam még egyedül, 400 km meg nagyon sok. Jövőhét szombaton megyek.

2020. dec. 8. 02:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időd lesz? Mert ha sok, akkor elnézelődhetsz, keresheted a kiírásokat. Ha kevés, akkor szólítsd le az első embert, akit meglátsz (vagy akár a buszvezetőt), és kérdezd meg. (Csókolom, ismerős tetszik itt lenni? Innen megy Érdre a busz?)


Arra vigyázz, hogy idejében szállj le (ha fogalmad sincs, hol vagy, érdemes a sofőr közelébe helyezkedni, és megkérni, hogy szóljon már a megállónál- vagy ha szerencséd van, amúgy is bemondja), mert különben elvisz a fenébe a busz, aztán nem jutsz el este nyolcig Érdre.

2020. dec. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt nem tudtam, hogy elvihet tovább, azt hittem mindenképpen le kell ott szállni.
2020. dec. 8. 06:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismeretlen helyen kell leszállnom, ahol utastájékoztatás sincs, akkor 1. Előre megnézem Google Utcaképen a környéket, hogy leszállás előtt felismerjem. 2. Ha beérünk arra a településre, ahol le kell szállni, Google Mapsen figyelem, hogy mikor érjük el a megállót.
2020. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
1-es vagyok, amúgy fogalmam sincs, hogy hol az első busz végállomása, nem vagyok ismerős Dunaújvárosban. De ez a Dozsa mozi név inkább olyan köztes megállónak tűnik, végállomás általában "buszpályaudvar" vagy ilyesmi névvel van írva.
2020. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Igen, Dunában a Dózsa nem a végállomás hanem neves egyszerűséggel a "Dunaújváros, autóbusz állomás" a végállomás :)


Dózsánál leszállsz és majd át kell menned az út túlsó oldalára.

Tovább viszont nem tudom... nincs járatszám írva?

Van valami kis kijelző ott ami ír számokat meg szövegeket de én csak autósként jártam/járok arra.


Ha pedig nem találod akkor megkérdezel embereket, valaki tuti tudni fogja.

2020. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszállsz a Dózsa mozinál, akkor ugyanabból a megállóból indulnak Érd felé a buszok. A Szegedről induló buszok általában csak a Dózsa mozinál állnak meg Dunaújvárosban, Győr és Veszprém felé közlekednek. Dunaújvárosból a Budapest felé közlekedő lassú buszokkal tudsz továbbutazni, a gyorsjáratok az M6-os autópályán keresztül mennek és nem érintik Érdet. Amennyiben sietnél, akkor kb. 1,5 órát tudsz spórolni azzal, hogy vonattal mész Kőbánya-Kispesti átszállással.
2020. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell átmenned. Ahol megáll a busz, ott szállsz fel a következőre , ha Szeged-Érd az útvonal.
2020. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Noren1989 ***** válasza:
Szerintem sem kell màs tenned, mint egyszerűen vàrnod. Az út túloldalàn van pékség, régebben volt egy kv-zó a sarkon is (Corner volt a neve, azt hiszem).
2020. dec. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!