Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkk e-bérletet miért kell...

Bkk e-bérletet miért kell minden felszallás előtt beolvasni? (Bővebben lent!)

Figyelt kérdés
Egy ideje a bkk e-bérletet használom, első ajtós buszra úgy szállok fel, hogy egy metró megállót választok ki, mert nem akarom feltartani a sort, sem az utasokat (nagyon sokszor lassan tölt be a kép) a QR kód beolvasgatásával. Eddig nem volt gond, de ma egy buszsofőr szólt, hogy nem fogadja el, nem jó ez a kép ehhez a buszhoz. Természetesen beolvastam a buszon lévő kódot, de nem értem, hogy miért nem mindegy? Lejárt e-bérletet nem tudok használni, ezek szerint ekkor hackernek nézek ki? Egyébként nem panaszkodni jöttem ide, hanem csak informálódni:)

2020. dec. 10. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert központilag befut, hogy mikor és hol, melyik járművön használtad.

Neki kötelessége, mert őt is ellenőrzik.

2020. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem!

És miért fontos központilag ellenőrizve legyen? Végülis a papír alapú bérletek tulajdonosairól sem derül ez ki (max ha az ellenőr beolvassa a gépével a QR kódot)

2020. dec. 10. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

nem mindegy neked?


használd szabályosan


a buszok oldalán ott a kód, mire odaérsz a buszvezető elé, már ott van a megfelelő animáció

2020. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogyha további kérdést teszek fel, akkor le leszek oltva :/

Nem értem miért baj, ha meg szeretném érteni a rendszer logikáját.

Természetesen szabályosan fogom használni, nem akarom a sofőrt se szivatni

2020. dec. 10. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:

oké


akkor az okok:


-big data analitika

-visszaélés uat applikációval

2020. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!