Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A menetrendek.hu-n az Esztergo...

A menetrendek.hu-n az Esztergom-Veszprém és a Pápa-Tatabánya buszjáraton kívül vannak még olyan járatok,amiken még lehet nézni éppen hol tart a busz?

Figyelt kérdés
Múltkor meg akartam nézni a menetrendek.hu térképén hol tart a 800-as busz,de csak azt adta ki hogy menetrend szerint hol tart,azt nem hogy ténylegesen hol van a busz.Viszont az Esztergom-Veszprémi busznál kiírta hogy követett jármű,láttam a térképen ahogy a busz megy Zsámbék felé.Zöld színe volt a busznak a térképen,ami azt jelenti időben volt.Ha sárga színű a busz,késik,ha zöld,akkor időben van,ha piros akkor meg siet.Ha tévednék javítsatok ki.Szerintem nagyon jó hogy lehet követni éppen hol tart a busz, ugyanúgy mint a BKK futárnál,de én csak ezen a két vonalon tapasztaltam eddig hogy követni lehet hogy ténylegesen hol jár a busz.Az Esztergom-Veszprémin és a Tatabánya-Pápain.Vagy van több ilyen járat is,ahol követni lehet hol tart a busz?

2020. dec. 11. 11:52
 1/7 A kérdező kommentje:
800-as buszt meg lehetne nézni éppen hol tart király lenne.Azzal járok minden nap☺️
2020. dec. 11. 11:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen random működik ez. Elkezdte pár normálisabb Volán-társaság, aztán az átszervezések, járműátcsoportosítások során szétcseszték ezt.
2020. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam látszik a most közlekedő 800-as busz: [link] ; mozog is, olyan 5-9 másodpercenként csúszik arrébb. Igaz, nem színes, de úgy értettem a kérdésedből, hogy nem a színezést hiányolod.

Arra gondoltam, hogy netes böngészőtől függ, de négyféle böngészővel is jó: MS Edge, Opera, Google Chrome és Mozilla Firefox böngészővel is; legalábbis asztali PC-n.

Okostelefonom nincs, azon nem tudom megnézni; lehet, azon nem látszik.

Látni szoktam az ország különböző területein; nem vettem észre, hogy hiányozna.

Időközben már jóval arrébb jár a 800-as: [link]

2020. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 ha fehér színű a busz az azt jelenti hogy a menetrend szerinti mozgását követi,nem a valóst.😕
2020. dec. 11. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[Vagy van több ilyen járat is,ahol követni lehet hol tart a busz?]

Van.

Már régóta, a különböző területi Volán busztársaságok eltérően alkalmazzák ezt az utastájékoztatási rendszert (is). Nem tapasztaltam azt, amit a 2-es válaszoló, hogy az összevonással ez romlott volna, illetve, hogy bárhogy változott volna. Ahol volt: maradt, ahol nem volt: nem lett.


Magad is tudsz tallózni, például megyeszékhely és megyei település „Honnan?”, „Hova?” beírásával. Nem kell, hogy legyen éppen közlekedő járat, már célba ért járatnál is megállapítható. Napközbeni járatot célszerű választani, mert pl. egy hajnali járat lehet menetrend szerint pontosan közlekedő akkor is, ha valós adatait adják meg a Várható érkezés, indulás oszlopokban.

Ha a térképtől jobbra levő táblázatban Menetrend szerinti és Várható időadatok mindegyike egyező, akkor nincs valós követés (fehér busz), ha van eltérés, akkor van valós követés (színes busz).

Például:

• Baranya megyében van követés: [link] ; egyből 5 perc késéssel indult a járat.

• Bács-Kiskun megyében nincs követés: [link] (Persze, ez csak néhány megálló, de a valós lapon legörgetve, minden egyes esetben azonos mindkét érkező és induló időpont.)

• Békés megyében nincs követés: [link]

• Hajdú-Bihar megyében van követés: [link]

2020. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 igen,ha színes a busz,akkor van követés.800-as járatot sajnos nem követik.Pedig a múltkor is jól jött volna,amikor kimentem a menetrend szerinti induláshoz és 10 percet késett a busz:(
2020. dec. 12. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelmedbe ajánlom az utas.hu oldalt, minden járatkövetős buszt egy térképen mutat. Előbb-utóbb minden busz követhető lesz.
2020. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!