Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nehéz bekerülni a BKV által...

Nehéz bekerülni a BKV által indított villamosvezető tanfolyamra? Az orvosi alkalmassági milyen?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha olyan írna, aki jártas a témában.

2021. jan. 1. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

én nem vagyok jártas..de azt tudom, ha felmész a bkk, bagy a bkv honlapjára, ott megtalálod a választ.


Megkérdeztem a gúglit, már dobta is a válaszokat.

Ezt te is megteheted.

2021. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha nem vagy jártas, akkor miért írsz ide?! Szerinted ez nekem nem jutott eszembe?! Az érdekelne, hogy konkrétan milyen a felvételi eljárás...
2021. jan. 1. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

[link]

Amire nem találsz választ, azt nyugodtan megkérdezheted az oldalon szereplő kontaktok valamelyikén.

2021. jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha nem vagy színtévesztő vagy epilepsziás, alkalmasnak nyílvánítanak


pedig 1000 és 1 olyan betegség van ami miatt nem adnék hivatásos jogsit, és azokat nem is vizsgálják


Ugyhogy, ha nem vagy színtévesztő vagy epilepsziás, nem lesz gond:)

2021. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb az előszűrőn kell továbbjutni. Ha ott sikeres vagy, elküldenek vasútegészségügyire, ami nem tudom, jelenleg hogy zajlik a covid alatt. De majd elmondják. Jelentkezz, aztán behívnak vmelyik kocsiszínbe.
2021. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, a pszichológiai tesztek nagyon nehezek.
2021. jan. 2. 11:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyakorin is olvastam ezzel kapcsolatos kérdéseket, és mindenhol azt írják, hogy nagyon nehéz bekerülni, mert sok a kizáró tényező. Azt is írják, hogy a felvételi pszichológia része nagyon nehéz.
2021. jan. 2. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tanfolyamra való bejutás előtt van egy előszűrő, ahol elmondják a "játékszabályokat", és az összes jelentkező kitölt bizonyos pszichológiai teszteket, melyekkel a jelentkezők szellemi képességeit mérik fel. Itt a legjobb eredményt elérőket (általában első 30 embert) értesítik, hogy orvosi alkalmasságira küldi őket a BKV. Az orvosi egy átfogó vizsgálat, ahol vért, vizeletet vizsgálnak, ezenkívül van hallás és látásvizsgálat, EKG illetve egy pszichológiai vizsgálat is. Ha itt alkalmasnak nyilvánítják a jelentkezőt már be lehet kerülni a tantermi tanfolyamra. Szeretném megjegyezni, hogy a tanfolyam nagyon nehéz. Nem bekerülni nehéz, hanem bennmaradni. Folyamatos napról napra történő tanulást igényel, általában a tanfolyamra bekerülők fele vagy több mint a fele kibukik. Ha esetleg van még valamilyen kérdésed írj nyugodtan.

2021. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy kell tanulni, de azért egy villamos F1-F2 köszönőviszonyban sincs a nagyvasúti jelzési-, forgalmi utasítással + egyéb nyalánkságokkal.

Ha megvan az érdeklődésed, motivációd a villamosvezetés iránt, akkor nagy baj nem lesz.

2021. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!