Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor egy vonaljegyet használ...

Amikor egy vonaljegyet használva átszállok egyik metróról a másikra, hogyan érvényesítsem kétszer a jegyet?

Figyelt kérdés
Tegnap utaztam a 3-as metrón, ahol érvényesítettem a jegyem, majd átszálltam a 4-esre, de ott már nem dugtam be a gépbe még egyszer, csak simán lesétáltam, hiszen logikus lett volna, hogy ha már egyszer a bélyegző rányomta az utazás kezdetének időpontját, akkor erre nincs szükség többször. Majd jött a metrón az ellenőr, és ő szólt, hogy ezt átszálláskor is érvényesíteni kellett volna. Utólag merült fel bennem, hogy mégis hogyan. Ha még egyszer rányomtat a gép ugyanoda, nem lesz teljesen olvashatatlan? Vagy dugjam be egy másik oldalát? Az úgy szabályos?

2021. jan. 5. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell újra érvényesítened. Az első kezelésérvényes az egész hálózatra, de csak egy óra időtartamra.
2021. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Metróról metróra átszállva nem kell újra érvényesíteni a jegyet. Te valószínűleg metrópótlóról szálltál át metróra, akkor viszont kell kezelni a másik végét.
2021. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: Azt egy órát már régen felemelték 80 percre.
2021. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Egyes vagyok, köszönöm.
2021. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, a metrópótlóról szálltam át. Nem gondoltam, hogy ennek külön jelentősége van. :D Köszönöm a választ mindenkinek!
2021. jan. 5. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Metró metró közt nem kell új jegyet lyukasztani. De metró és pótló közt kell.
2021. jan. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis nem a hegynek kell újnak lennie hanem a másik felét kell kezelni
2021. jan. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!