Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyermeketek mikortól utazott...

Gyermeketek mikortól utazott egyedül busszal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy kisgyermeketek mikortól utazott busszal egyedül? A mi esetünkben 7 éves a gyermek, első osztályos. Gondolkodunk a költözésen egy másik városba egy-két-három éven belül, nekünk lenne jobb munkahely (előmenetel) szempontjából, és abban a városban minden más jobb, mint az elsőben. Ami odakötne minket, az az iskola, szval azt nagyon szeretnénk, ha megmaradna, mert isteni jó suli, ott az összes barátja. Autóval is tudnánk hozni vinni egy héten többször is, így nem minden nap utazna busszal.

25 km-ről van szó a két város között (lakás-iskola), a sulija a buszmegállótól kb. 200 méterre van.

Mik a tapasztalatok? Kinél hogy működik/működött?

(A miért nem vált iskolát...ba ne menjünk bele, kérlek)

Köszönöm a válaszaitokat!



2021. jan. 26. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan költözzetek, ha csak ennyi, én látok simán elsős gyerekeket reggel busszal menni.


Arra azért ügyeljetek, hogy normális közlekedés legyen, tehát szerencsétlen gyereket ne terheljétek az ötórai keléssel, és iskola után is normálisan érjen haza. Plusz nem épp kellemes minden reggel állni a buszon.

2021. jan. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Fél óránként mennek a buszok, amihez mindenképp elviszem majd, ha reggel busszal kell mennie. Előbb sem kell nagyon kelni, max. negyed órával.

De aggódom, nem akarom, hogy a gyermek menjen rá erre. Bár ő aztán annyira rugalmas, és nagyon szeretne családi házba költözni, kutyussal, cicával, udvarral.... Nagyon vívódom magamban!

2021. jan. 26. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én, a nálam fiatalabb tesómmal először 8 évesen buszoztam egyedül ( tesóm azthiszem kb 5 éves volt még oviba ment), de csak 4-5 km-ert és majdnem apa munkahelye előtt szálltunk le, felszállásnál pedig anya elkísért minket. Teljesen egyedül már 9-10 éves koromtól, ugyanezt a távot kísérgetés nélkül. 11 évesen már 15 km buszoztam.
2021. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 26. 09:03
 5/5 anonim ***** válasza:

én 4.-es koromban lettem bejárós (mondjuk az 1990-ben volt :D)

Ilyen rövid távra simán eltalál már a gyerkőc. Majd elkíséritek párszor, aztán megszokja.

Kell hogy önálló legyen és ne csak az utcát ismerje ahol felnőtt.

Legalább nem fog 10 év múlva ide írni olyan kérdéseket, hogy hogyan kell jegyet venni, hogyean kell érvényesíteni a buszon a jegyet, hogyan kell vonatnál átszállni, stb :D

nem vicc, nézz vissza a kérdések között! Sokszor csak fogom a fejem mennyira alap dolgokaz nem tudnak az emberek.

2021. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!