Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Álltalába milyen messze van a...

Álltalába milyen messze van a vasúti átjáróhoz a vonat amikor a fénysorompó átvált pirosra?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 23:14
 1/4 anonim válasza:
58%
Változó. Nem tudok távolságot mondani de nekem 1 perc múlva szokott jönni.
2021. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy 40 mp telik el. Ez azaz idő, amennyi eltelik aközött, hogy a vonat meghaladta a a fénysorompó érzékelőjét illetve odaért az átjáróhoz. A 40 mp a vonat maximális sebességénél érvényes,ha lassabban jön, nyilván több. (Max.sebesség -jobb vonalakon- 120 km/h, máshol 60 vagy 80)
2021. febr. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Önműködő, a vonat által vezérelt nyílt vonali fénysorompó esetén 40 másodperc a vonatra alkalmazható legnagyobb sebességnél a zárási idő kezdete, azaz ekkor jelenik meg legkésőbb a villogó piros a fénysorompón. Ha lassabban jön a vonat vagy helyi sajátosságok miatt a szokásosnál távolabb kerül a behatási pont, akkor ennél több idő telik el a zárás és a vonat érkezése között, ezen kívül ugye lehet közben megállóhely (akár kettő is...), ideiglenes lassújel, ilyesmik.


Állomási sorompó esetén leginkább a forgalmi szolgálattevő döntésének vagy automatizáltabb, központi forgalomirányítás alatt álló állomásokon a biztosítóberendezés beállításának függvénye, de biztosan több , mint 40 mp. Igazából megálló vonat esetén vagy jó előre dolgozó forgalmász irányítása esetén sok percre előre is beállítható a vágányút a vonat számára , az pedig zárja a sorompót.


És vannak helyszíni állítású sorompók, amiket ha a vonatszemélyzet vagy a tolatócsapat kezel, akkor már ott ácsorog a vonat az átjáró előtt, amikor pirosra vált a fénysorompó, így néhány másodpercen belül jöhet is a vonat, ha lassan is.

2021. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"akkor már ott ácsorog a vonat az átjáró előtt"

Múltkor majdnem karambol lett ebből... a 7,5-es kolega annyira megijedt tőlünk, hogy ott vagyunk a mozdonnyal (álltunk már rég), hogy besatuzot... Akkorát bólintott a fülke, azt hittem kiesik az ablakon :D

Szerencsére a mgötte jövők észnél voltak - és nem volt taknyos az út sem - és meg tudtak állni.

Szal ez a "humánerőforrás-behatásipont" sem a legbiztonságoabb :D


De kb így számolj ahogy az előttem szóló hozzáértőbb kolléga írta. A 'vé egyenlő es per té' képletből számolhatod a távolságot is.

Az egyszerűség kedvéért:

1 perc alatt

60 km/h-val 1 km-t tesz meg a vonat,

120-al 2 km-t,

80-al 1333 métert.

2021. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!