Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV vonaton hogyan történik a...

MÁV vonaton hogyan történik a jegyvétel ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van Budapest bérletem, viszont az úticél Budapesten kívül Pest megyében található. Az oldalon nem találtam a lehetőéget, hogy rendelkezem bérlettel, és a teljes áras menetjegyet mutatta ki. Ilyenkor a "Csak pót- és helyjegyet szeretnék" opciót kell kiválasztani? Vagy a legegyszerűbb, ha a Budapest-Pest határhoz legközelebb eső állomástól kérem a jegyemet?

2021. márc. 2. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV applikáció figyelembe veszi a bérletet, szerintem próbáld ki.
2021. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem próbálkoztam az appjukkal, köszönöm a választ!
2021. márc. 2. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A menetrendi keresőben kell kipipálni a Budapest Bérlettel opciót. Akkor eleve csak azokat a járatokat listázza amin érvényes (IC-ket például kihagyja), a jegyvásárlás gomb pedig BB csatlakozó jegyet ad.
2021. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2021. márc. 2. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az esztergomi vonalon járok, azt hiszem Üröm állomásig érvényes a BKK bérlet. Volt, hogy nem tudtam megvenni a jegyet úgy ahogy akartam, kínomban vettem szimplán az Üröm előtti állomástól jegyet odáig ameddig utaztam, de rám szólt a kalauz hogy ez nem jó így - viszont nem büntetett meg.

Az appban szoktam jegyet venni, ott meg lehet adni hogy az utasnak van BKK bérlete.

2021. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az nem jó, hogy az utolsó állomástól veszed a jegyet. Akkor a legnagyobb szívás, ha gyorsvonati pótjegy is van benne, mert annak végig kell szólnia, BB csatlakozó jegy mellé úgy is adja, de utolsó állomástól vett jegynél nem. Erre büntetnek.
2021. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek pozitív értékelést adtam!
2021. márc. 2. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!