Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az oka, hogy a járványhelyz...

Mi az oka, hogy a járványhelyzet ellenére még egyszer se láttam olyant, hogy valakire rászólt volna egy másik utas amiért levette a maszkját a buszon?

Figyelt kérdés
Sokat utazok tömegközlekedésen, sokakat látok akik leveszik a maszkjukat főleg a buszon, vonaton is előfordul néha azért. Vonaton meg még a kalauz se nagyon szól érte úgy vettem észre. Miért van ez, hogy ennyire nem érdekel ez senkit?
2021. márc. 6. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd a híreket: "rászólt utastársára a maszk miatt, összeverték".
2021. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
10-ből 9 embernek nincs kedve konfliktusba kerülni egy vadidegennel.
2021. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsére a járvány óta nem kell használnom a tömegközlekedést, de minden más szituációra igaz, hogy én jól illeszkedő ffp2-es maszkot hordok, innentől kezdve nem érdekel, már mivel (nem) védekezik.
2021. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Más arcába füstöt okádó dohányosra vagy mondjuk csokipapírt eldobó , esetleg hatszor használt jeggyel a lyukasztónál szerencsétlenkedő bliccelőre rászólnak? Szerintem nem. Ilyen szinten is igaz, hogy ez egy következmények nélküli ország. Ha meg aztán balhé van, a fél ország a másikra rápirító embert hibáztatja, hogy minek is szólt más dolgába.


Én amúgy még inkább hajlamos vagyok ilyen helyzetekbe belemenni, de többnyire megbánom, mert ha sikerül is az eredeti célt érni, el vagyok küldve anyámba, inzultálva, sértegetve. Fãsznak hiányzik.

2021. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra vártak, hogy te szólj. Neked pedig felesleges másoktól kérdezned az okát, hogy miért nem szóltál, hiszen tudnod kell.
2021. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert az emberek nagy része tudja, mekkora baromság egészséges emberként maszkot hordani, csak ő maga nem mer szembeszállni a diktatúrával.
2021. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Talán mert buszon ok nélkül is előfordul, hogy feltrancsíroznak?
2021. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
10-ből 5-6 embert nem zavar/nem érdekel (én az előbbi kategóriába tartozom), a maradék 4-5 pedig nem mer szólni, vagy csak szimplán nem akar konfliktusba kerülni.
2021. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

#1:

Természetesen ez csak nálunk esik meg. Bécsben legalább 3 ezt ellenőrző emberke van minden járművön, és ha nincs rajtad maszk, először rád szólnak, aztán ha nem veszed a lapot, lezavarnak azon nyomban, de 50 eurós bírságra is gyakran számíthatsz.

2021. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

50€...<20 ezer forint...tömegközlekedési eszközön...nálunk meg szó nélkül repül(het) az 50 ezres csekk, ha maszk nélkül sétálsz az üres utcán, de hétfőtől akár az üres pusztában is.

2021. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!