Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv bérlet bkv-s bérlettel...

Máv bérlet bkv-s bérlettel együtt, probléma?

Figyelt kérdés

Vettem egy MÁV havibérletet Monor-Ferihegy között március 28-tól, azaz holnaptól. Kérdezték a pénztárban van e BKK bérletem, mondtam hogy van, így úgy adták a bérletet hogy Nyugatiig csatlakozó bérlet. De közben utólag esett le, hogy BKK bérletem csak április 1-től van, de én amúgy is csak Ferihegyig megyek,ami ugye a közig. határ.

Most az elkövetkező 4 napban holnaptól mit csináljak? Meg fognak büntetni mert nincs a bérlethez még érvényes BKK bérletem? De nem megyek csak Ferihegyig, szóval akkor mégsem? Vagy vegyek most napokig jegyet inkább?


2021. márc. 27. 21:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Közben a MÁV direkten azt mondták hogy elvileg mehetek vele, nem gond.
2021. márc. 27. 21:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem mehetsz, a két bérlet csak együtt érvényes. Viszont a napijegy típusú BKK jegyek is bérletnek számítanak, veszel egyet és mehetsz nyugodtan. Ráadásul percre pontosan érvényesek, így ha például holnap délelőtt 10-kor utazol, onnantól kéred a napijegyet, akkor másnap 9-kor még beutazhatsz vele.
2021. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor a MÁV direktes nincs tisztában a saját dolgaikka? :(
2021. márc. 27. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van a bérleten bármi utalás arra, hogy "csatlakozó bérlet"?

Ha nincsen rajta, akkor nyugodtan használhatod Ferihegyig.

Csatlakozó bérletet egyébként meghatározott területen belül lehet venni, ezen a vonalon például Szolnoktól, illetve Nagykőröstől. Egy Szajol-Ferihegy vagy Kecskemét-Ferihegy bérlethez elvileg nem használható a BKK-bérlet - pontosabban ha leszállsz Ferihegyen, és a következő személyvonatra felszállsz, úgy szabályos...

2021. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, rajta vanpulcsi, csatlakozó bérlet BKK bérlethez, ez a neve..

:(

Hát akkor most jegyezek 4 napig, úgy jön ki a legolcsóbban.

2021. márc. 28. 07:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi voltam, megnéztem a Személyszàllítási Üzletszabályzatban. Bevallom, semmit nem találtam, pedig "csatlakozó", "BKSZ", "Budapest" keresőszavakkal végigmentem az üzletszabályzaton és a díjszabáson is.


Nekem logikus, hogy mivel ugyanannyiba kerül egy csatlakozó és egy nem csatlakozó bérlet Monor-Ferihegy között, semmi értelme nem volna megkövetelni a Budapest-bérlet meglétét, ha valaki a vasúti csatlakozó bérletnek nem a teljes érvénytartamára rendelkezik Budapest-bérlettel

2021. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt mondta a MÁV direktes nő is. Hogy ha a közig. határon belül nem megyek, akkor nem lehet vele gond, mert addig ugyanannyiba kerül a bérlet és a BKK-s szakaszt nem használom.
2021. márc. 28. 09:21
 8/10 A kérdező kommentje:

Most megkérdeztem a pénztárban is, ott is azt mondták Ferihegyig mehetek vele..

Na majd akkor kiderül végső soron a kalauz mit mond, akkor nem veszek jegyet.

2021. márc. 28. 09:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Ferihegy a bksz határ. Onnan kell lennie bkk berletnekha te beutazol. Ill ha pl Monorig mész Monor Ferihegy szakaszra berletnek. Szóval szerintem ha csak ferihegyig utazol teljesen jó a bérleted.
2021. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na eddig 3* jöttem vele, eddig nem büntettek meg :D
2021. márc. 29. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!