Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik a buszon leveszik magukró...

Akik a buszon leveszik magukról a maszkot, azok hogy-hogy nem félnek egyáltalán attól, hogy valaki be fog emiatt szólni?

Figyelt kérdés
Nem kötekedés a kérdés, csak szoktam látni sokakat, hogy felszállnak, aztán teljesen határozottan leveszik a maszkot miután leültek. És nem úgy tűnik, mintha félnének attól, hogy valamelyik utastársuk be fog szólni nekik emiatt, nem is szoktak egyébként, soha nem hallottam még hogy beszóltak volna érte. De hogy-hogy nem is félnek ettől egyáltalán?
2021. ápr. 2. 04:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Én azt nem értem, hogy akik beszólogatnak, hogyhogy nem tartanak a pofánveréstől, simán benne van, ha olyan emberrel kezdenek.

Mondjuk németeknél élek, errefelé nagy divat beszólogatni, de érdekes módon a “bátrak” mindig csak a megszeppent diáklánynak meg hasonlóknak mernek beugatni, ha kicsit félrecsúszik a maszk.

2021. ápr. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Nekem nyugodtan beszólhat bárki bármiért, de mindig megkérem, hogy mutassa be az önkéntes rendőr igazolványát.

(Én amúgy hordom rendesen a maszkot, kérlek ne vegyetek egy kalap alá ezekkel!)

2021. ápr. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
Általában van náluk kés.
2021. ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem beszólsz, hanem udvariasan kéred, hogy vegye vissza a maszkot, a túlnyomó többség szó nélkül , ritkábban elnézést is kérve visszaveszi.


És ez nem önkéntes rendőrködés, mert a társadalom érdeke , hogy egy kisvárosnyi halott után ne adjuk már tovább ezt a szart egymásnak, főleg ne pár hónappal az oltási program vége előtt.

2021. ápr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A maszk arra jó, hogy ha beteg vagy, akkor a többieket védi tőled. Nem konkrétan a vírustól védi az egészségeseket, hanem a fertőzöttek védik őket a maszkviselésével.


Szerintem aki ezt megérti, az nem fog kötekedni sem. Amúgy pedig, ha szépen megkéri az ember a másikat, nem gyakori hogy megkésel..

2021. ápr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha azt hiszed, hogy majd miután mindenki megkapta az oltást (pár hónapon belül, haha), akkor majd hátradőlhetünk, meg mehetünk kocsmázni, és fesztiválozni, akkor nagyot tévedsz.

Még sokáig tart, amíg sikerül keretek közés szorítani a vírust, és belesimul majd az évi influenza járványba. Ez az egy oltási kampány valószínüleg nem is lesz elég, a mutációk miatt.

Amúgy az önkéntes rendőrködést nem azért írtam, hogy lehülyézzek bárkit is, aki képes komolyan venni a dolgot (mert én is közéjük tartozom), hanem magának a jelenségnek szólt. Ezer más dolog miatt is beszólnak az emberek, de csak elengedem a fülem mellett.

Nem gondolnám, hogy aki valamilyen meggyőződésből nem tesz eleget valamilyen rendelkezésnek -most például a maszkhordásnak- azt egy utastárs képes lenne meggyőzni egy egyszerű kéréssel. Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy megsértődik, és a saját igazában egy ilyen incidens csak megerősíti.

2021. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Azt nyilván nem tudod belőni, hogy ki miért veszi le a maszkjàt, de a tapasztalatom az, hogy ha tisztelettudóan szólok a másikhoz, nem kezd hittérítésbe. Nem éri meg neki a fáradságot.


Ami pedig a közeljövőt illeti, nyilván nem egy csapásra lesz minden szép és jó, de az alapvető veszélyt (a tömeges halálozást és súlyos megbetegedéseket) már belátható időn belül vissza lehet szorítani. Például azzal, ha nem hagyjuk egymást beleszarni az egészbe.

2021. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
51%

"A maszk arra jó, hogy ha beteg vagy, akkor a többieket védi tőled. Nem konkrétan a vírustól védi az egészségeseket, hanem a fertőzöttek védik őket a maszkviselésével."

Ezt a majmot felértékelitek, pedig ezt még az első hullám legelején mondta valami marha okos! Azóta eltelt több mint egy év! Nyilván az eü. dolgozók is csak a betegeket védik maguktól azzal hogy maszkot húznak... kretének!


"Általában van náluk kés."

Ő meg 0%-os, mert ugye még nem szurkáltak meg senkit az 1-es villamoson mert szólni merészelt a maszk miatt.

2021. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 én mondjuk nem buszozom, de pl az utcán nem hordok maszkot. Nincs nálam kés, ellenben a zsebemben van a maszk, ha valaki szólna akkor fel tudom venni. Azért nincs rajtam általában, mert már 20 perc séta után is párás lesz a szemöldököm, 45 perc alatt meg fullra átázik a maszk...
2021. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Az a baj, hogy nagyon hiszünk benne, hogy bármit is ér a maszk, de nem, nagyon hamis biztonságérzetet ad csak.
2021. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!