Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezik elő nyilvántartás a...

Létezik elő nyilvántartás a magyar tehervonat-forgalomról?

Figyelt kérdés

A Vonatinfón természetesen csak személyvonatok látszanak, de pl. az e-MIG-en sem találtam tehervonatokat.

Van erről bármilyen frissülő (akár nem is térképes, csak szöveges) nyilvántartás?

Gondolok itt a pozícióra, mozdonyra, tehervonat típusára, úticéljára (vagy legalább mo.-i útvonalára), stb. Ezek közül elérhető bármelyik publikusan?



2021. ápr. 2. 12:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Elő helyett Élő akart lenni a címben :D
2021. ápr. 2. 12:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, a KAPELLA-ban, ahol a menetvonalat igénylik. De a SZIR-ben is megvan részletesen. Mindkettőhöz jelszó és jogosultság szükséges. MÁV-os vagyok amúgy.
2021. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

régen volt a TKR - Tehervonati Közlekedési Rend, vagy Tehervonatok Közlekedési Rendeje... már nem emlékszem. Az egy nagy excel tábla volt é sminden tehervonat szerepelt benne. Ma már a magánvasutak korában ilyen nincs.

Ma már ezek az adatok gyakorlatilag üzletit titoknak minőséülnek.


Amiz publikusan tudható azt az emigben tudod megnézni.

[link]

De ebben csak azokat a vonatokat lehet látni amiket olyan jármű továbbít ami rendelkezik MFB-vel.


A FOR-ban lehet látni éppen mi közlekedik, de ahhoz, hogy azt lásd be kellene menned egy állomásra és odaülni a forgalmista gépéhez... :D

2021. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, ezeket nem lehet megtekinteni külsősként, tehát nem publikusak.
2021. ápr. 2. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

jól érted

még a vasúton belül sem látja, láthatja mindenki.

2021. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel szabad piaci verseny van a vasúti teherszállításban, elég sok érdeket sértene, ha a különböző cégek vonatairól átfogó és mindenki számára elérhető adatbázis lenne. Nyilván a szabályozó testületeknek látniuk kell ezeket az adatokat, ezért van jelszóval védve az adatbázis.
2021. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sok külföldi országban azért pl. a pozíciójukat és kicsit előre az útirányokat lehet tudni (ha jól tudom, így van Britanniában és Németországban is). Persze nem a pontos árura meg úticélra gondoltam, hogy publikusan elérhető lenne.
2021. ápr. 3. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!