Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mekkora lehet maximum egy vonat?

Mekkora lehet maximum egy vonat?

Figyelt kérdés

Laikusként kérdem, hogy mi szabja meg hogy milyen hosszú lehet egy vonat?

Gondolom egy részről, hogy milyen erős a mozdony ami húzza, de mondjuk ha lenne egy nagyon erős mozdony ami több száz kocsit is elbírna húzni, akkor volna valami más tényező ami miatt csak kevesebbet lehetne mögé kapcsolni?



2021. ápr. 10. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én már számoltam 80 kocsiból álló tehervonatot. Biztos lassan áll meg, de azt is biztos, hogy ami 80 kocsit elhúz, 70es tempóban az elhúz 160at is.
2021. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Az állomások befogadó képessége. Nem lehet hosszabb egy vonat mint amit egy adott vonalon a legrövidebb állomáson ne lehete kitérőbe félre rakni.


Egyébirány a vonat tömege is korlátos, hiába van egy űrmozdony ami mindend is elhúz, nem tudja elhúzni :D

A vonókészülék szakítószilárdsága is véges. Nagy vonatoknál ezért alkalmaznak tolómozdonyt is.


Ezek a méretek, hossz, elegytömeg általában vonalanként vannak meghatározva, illetve mozdonyonként is van korlátozás.


Régenne a Menetrendfüggelék, ma pedig a Műszaki táblázatok tartalmazzák ezeket az adatokat

ilyesmi:

[link]

ennek van egy másik kötete is - most nem találom.

2021. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Pl. a vasútállomások sínpályájának a hosszától is függhet.

Egyébként a hosszabb szerelvény mozgatásához szükséges vonóerőt (vagy éppen tolóerőt) több mozdony bekötésével tudják biztosítani.

2021. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2021. ápr. 11. 00:21
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

375 wagons

[link]


682 wagons

[link]

"BHP run on 21 June 2001, comprising 682 wagons and hauled by eight 6000 hp General Electric GE AC6000CW diesel-electric locomotives controlled by a single driver with a total length of 7.352 km on the 275 km iron ore railway to Port Hedland in Western Australia – total weight 99,734 tons on a 1,435mm gauge line."

2021. ápr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

a terhelési szakaszok is mérvadóak

egy adott tömeget egy adott mozdony egy adott terhelési szakaszon nem tud felhúzni, vagy csak csökkentett sebességgel. Ezért maximalizálva van a vonalakon a továbbítható maximáli vonattömeg.

Például Szeged-Budapest között ugyanaz a mozdony nagyobb vonatot cibálhat mint a Budapest - Pécs vonalon

2021. ápr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kérdés komolyan tettem fel, nem mellesleg ott van minden válasznál, a 67%-os pozitív én vagyok.
2021. ápr. 11. 00:33
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
800m a legnagyobb vonathossz nem személyszállító vonatnál.
2021. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A világrekorder. Ennek nem örülnél, ha az átjárónál összefutsz vele, amikor sietsz 😂


[link]

2021. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8-as vagyok. Remélem csak azért lettem lepontozva mert nem tettem hozzá, hogy Magyarországon. Ha nem akkor érdemes lenne a lepontozóknak átolvasni az E.2.
2021. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!