Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az új autóbuszos közlekedés...

Az új autóbuszos közlekedés az hogyan működik?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy alkalmazással lehet jegyet venni, de az egy nagy rakás halál, és inkább nem szenvedek vele, mert elhagyna a lelkem. Azt is értem, ha ellenőrnek nem mutatsz jegyet, akkor nála vehetsz. De a buszsofőrnek nem kell mutatni? Mi van, ha csúnyán néz rám, vagy valami? Gondolom miután leszálltak az emberek, majd az autóbuszállomáson vesznek. De gondolom az emberek 98%-a úgysem fog akkor már jegyet venni, vagy mi? Eléggé le vagyok maradva, valaki fel tudna világosítani, hogy az emberek ezt hogyan csinálják? Ezelőtt csak egyszer mentem az új rendszerben busszal, akkor is csak tettettem a buszsofőrnek, hogy az alkalmazáson vettem jegyet, de amúgy csak blicceltem... Szóval akkor most mindenki bliccel, és csak ellenőrnek fizet? Mert én ezt tenném, ha nem tudnám kérdezni az internetbelieket.

2021. ápr. 11. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
A buszsofőrnek eddig sem kellett megmutatni a jegyet. Nem tartozik a munkakörébe.
2021. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh értem xD köszi a válaszod
2021. ápr. 11. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

1-es, de, a legtöbb, közszolgáltatàsban dolgozó buszvezetőnek munkaköri kötelessége az utazási jogosultság ellenőrzése, hiába próbálja pár szakszervezeti potentát lázítani ellene a buszsofőröket.


Kérdező, ha módodban áll, akkor kötelező mobiljegyet venned, ha nincs pénztàr vagy automata a felszállás helyén. Ha méltányolható okból nem tudtál mobiljegyet váltani (pl. nincs okostelefonod; adatkapcsolatod, bankkàrtyàd, tèrerőd), akkor vehetsz az esetleg felbukkanó ellenőrtől jegyet pótdíjmentesen.

2021. ápr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Okés, értem, köszönöm


És ha azt mondom a buszsofőrnek, ha kérdezi, hogy majd az autóbuszállomáson veszek két jegyet majd hazafelére is (falun lakom), akkor nem fog rámmorogni, ugye? Az ellenőrnek meg akkor fizetni kell a jegy árát mindig.

2021. ápr. 11. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez csak a távolsági járatoknál van így.
2021. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!