Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha holnap varázsütésre megvaló...

Ha holnap varázsütésre megvalósulna egy budapesti metró, amit ma felrajzolsz a papírra, akkor milyen nyomvonalra terveznéd?

Figyelt kérdés
Nem úgy, hogy otthon, munkahely, teniszpálya, szerető, kocsma, nagypapi, közkönyvtár :) Hanem a lakosok érdeke szerint. Hol lenne szerinted a legjobb a városnak? Tudom, hogy egy csomó tanulmány létezik erről, de mi a ti elképzelésetek?
2021. ápr. 21. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Tekintve, hogy az érvényes közlekedésfejlesztési koncepció évtizedes munka eredménye, szerintem nagy eltérések attól nem szükségesek. Amin lehet vitatkozni, az a sorrend, a fontosság.


Nálam az elővárosi vonalak és a metróhálózat összegyúrása van az első helyen, gondolok itt az M2-H8 összekötésre, az 5-ös metróra és a vasút-metró-HÉV átszállási pontok teljes kiépítésére.


A városon belüli közlekedést segítő vonalak , úgymint M3 káposztásmegyeri szakasza, M4 újpalotai és budaörsi szakaszai, szerintem kevéssé fontosak és nem biztos, hogy az évtizedes fontolgatásuk során nem avultak el, mint a térség számára legelőnyösebb közlekedési megoldások. Én nagyon is hiszek a különböző vasúti rendszerek átjárhatóságában rejlő előnyökben, ezért vagyok ilyen kritikus a klasszikus nehèzmetró fejlesztése kapcsán.

2021. ápr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a szőnyeg alá söpört tervek közül választanék valamit. Ilyenek például a budafoki és rákoskeresztúri szárnyvonal, vagy az M4-es metró újpalotai meghosszabbítása, meg ilyenek. Ezek közül a legutóbbit tartom legfontosabbnak (hiába éltem le Keresztúron életem első 15 évét és hiába vagyok kéthetente 4-5 napot Budafokon), mert onnan semmilyen más közlekedési forma nem visz be, míg a 17-ből és 22-ből kellemesen gyorsan bejutsz vonattal.

Persze már így is szép eredmény, hogy a 7E-nek nem kell 3 percenként végigjárnia a teljes vonalat, de ezzel a fejlesztéssel a mostani szakaszán sem kéne pöfögnie.

2021. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet inkább nagyvasúti alagutat kérni? Egy Nyugati-Déli kéne :-) A város közepe alatt egy megállóval természetesen. Az majdnem olyan, mint egy metró :-)
2021. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindent lehet!:D
2021. ápr. 24. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!