Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Blicceltetek már valamilyen...

Blicceltetek már valamilyen tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Min? Milyen volt?

2021. máj. 3. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, buszon többször is. Stresszes volt nagyon, nem szeretek ilyet csinálni.
2021. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mennyire számít bliccelésnek az én sztorim :D.

Vidékiek vagyunk, anyukámmal felmentünk Pestre és a buszon akartunk jegyet venni. Közölték hogy ott nem lehet, de üljünk le. Így ingyen utaztunk.

2021. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek bliccelni, de volt pár eset.


Egyszer helyközi járatkésés miatt nem volt időm sorbaállni Szegeden vonaljegyért, meg is kaptam a csekkemet érte.


Aztán Szarajevóban érkezéskor nem volt konvertibilis márkám, a villamosvezető nem fogadta el az eurót. Másnap láttam, hogy ott milyen ellenőrzés van, örülök, hogy megúsztam …


New Yorkban meg nem tudtam, hogy nem érvényes a kompra a jegyem, de a személyzet laza volt és beljebb tessékelt. Nem dobtak a Hudsonba végül.

2021. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
blicceltem párszor, haverokkal régeben rahiból is (1990-es évek...) de nem sokszor és akkoriban még könnyebb volt megúszni.
2021. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Volánbuszon, mikor nem lehetett venni jegyet a sofőrnél. Tavaly egyszer, meg idén néhányszor. Van kártyám, minden adott lett volna hozzá, de ha úgyis lehet venni ellenőrtől…No meg első idén aznap, amikor letöltöttem az alkalmazást, 15 percen keresztül csak töltött (regisztráció után, stb.), úgy felidegesített. Amúgy meg 16 vagyok, szerintem bárki elhinné, hogy nincs kártyám.
2021. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
BKV-n rendszeresen szoktam bliccelni. Eleinte idegeskedtem miatta, mostanában már nem. Igazából jegyet vagy bérletet venni csak akkor érdemes, ha metróval, 1/4/6-os villamossal vagy a 7-es buszcsaláddal utazol, vagy ha első ajtós felszállás van, és a sofőr figyel. A többi járaton olyan ritkán van ellenőr, hogy többe kerülne rendszeresen megvenni a jegyet, mint azt a néhány büntetést kifizetni. Csak legyen nálad 8000 Ft készpénz, mert utólag kétszer annyi a bünti.
2021. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer, a távoktatás alatt eljöttem az egyetemi városba, és elfelejtettem, hogy nincs bérletem, így véletlenül blicceltem.

Meg most mikor megint nem lehetett venni a helyközi buszokon a sofőrtől jegyet. Ugyanis elegem lett abból, hogy többször is durván letoltak a sofőrök, mert "nem lehet jegyet venni, minek jössz előre bmeg, hátul kell felszállni" miközben én csak szerettem volna érvényesíteni a gagyi appban megvásárolt mobiljegyemet, és QR-kód csak elöl volt kirakva. A harmadik ilyen eset után (mind másik sofőrrel) nem vettem többet jegyet, mondom engem nem érdekel, biztosítsák normálisan a feltételeket és ne hordjanak le, és akkor majd veszek.

Egyébként nagyon elítélem a bliccelést, de ezek az esetek nagyon felhúztak.

2021. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer otthon maradt a bérletem, metró bejáratnál vettem észre, amikor elő akartam készíteni, így jegyet lyukasztottam. Előtte két villamossal is utaztam abban a tudatban, hogy van bérletem 😊
2021. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!