Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Első ajtós felszállásnál, a...

Első ajtós felszállásnál, a buszvezető mennyire nézi meg a bérlet érvényességét?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja.

Van, aki oda sem néz, mert sz*rik az eaf-ra.

Van, aki odanéz, de nem olvassa ki, mert megbízik az utasban. (ez a többség)

Van, aki szigorú, és el is kéri, amennyiben nem egyértelmű a helyzet.

Van a legszigorúbb, aki utánaszól az utasnak a mikrofonban, és addig nem indul, míg az utas nem tisztázza magát. Olyat is láttam, hogy a sofőr konkrétan kiszállt a fülkéből és hátrament az utashoz tisztázni a dolgot.

2021. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán kiszúrom a lejárt bérletet .
2021. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam eddig csak egyszer volt olyan, hogy a buszsofőr rendesen megnézte a bérletem. Gondolom a lejárati dátumot is megnézte. De ezenkívül átlagban csak felém pillant a sofőr, és ennyi. Szóval most na, ez szerencsén múlik, hogy milyen buszsofőrt fogsz ki.
2021. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is mindig csak odapillant de simán lehet, hogy gyakorlott sofőrnek az a pillantás is elég hogy kiszúrja a nem okés bérletet.
2021. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem megnézték. Egyszer tök ciki volt, mert vissza hívott, hogy lejárt. Pedig ott volt az új csak a lejárt mögött és elfelejtettem a lejártat kidobni. :( Nem győztem bocsánatot kérni :/
2021. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Sok buszvezető van, akit nem érdekel. De akit igen, az már sokszor a testbeszédből sejti, hogy sunnyogás esete forog fenn, onnantól kezdve már figyeli is a bérletet. Én is így dőltem meg egyszer, mikor volt ugyan érvényes bérletem, csak épp otthon es így egy régi szelvénnyel próbálkoztam, kitakarva "véletlenül" a hónapot.
2021. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is olyan volt, mint az ötösnek, elől a lejárt bérlet, hátul az érvényes. Minden reggel azzal a busszal utazom, a hónap közepén megjegyezte a sofőr, hogy mostmár azért illene új bérletet vennem.
2021. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#1 lehet az én esetemet láttad. Végállomáson felszállok, látom, hogy a sofőr telefonál, máshova figyel, mondom jó, akkor nem mutatom. Erre indulás előtt hátrajön, hogy nem mutattam be. Azt vontam le a helyzetből, hogy nem figyel. Tévedtem.

Egyébként a többség vagy oda sem néz, vagy odanéz, mintha figyelnie, közben nem. Az előbbi (aki nem is néz oda) teljesen jogos, mert közben az ajtókat is figyelnie kéne, hogy mikor zárhatja. Inkább legyen velem egy buszon 2 bliccelő, minthogy amiatt késsünk, mert a sofőr csak később tudta megnézni, mikor csukhatja az ajtókat.

2021. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!