Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van ilyenre lehetőség a MÁV-nál?

Van ilyenre lehetőség a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon érdekelnek a vonatok, főleg a mozdonyok. Sajnos eddig csak az állomáson volt lehetőségem nézegetni őket, de ha lenne rá lehetőség, akkor utaznék is a mozdonyon. Mivel az ország északkeleti részében lakom olyan lehetőség érdekelne, hogy innen elmehetnék-e a mozdonyon pl. a Balatonig, ezzel átutazva szinte az egész országot és onnan meg vissza. Sajnos nincs vasutas ismerősöm, de ha ezzel megkeresném a helyi állomás vezetőjét ő adhatna erre engedélyt? Természetesen nem ingyen szeretném.

2021. máj. 17. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

A legjobb ötletem most hirtelen az, hogy kiadhatnád magad szellemi fogyatékosnak. Akkor akár az esti híradóba is bekerülhetsz.

Amúgy szerintem simán meg lehet ezt beszélni a mozdonyvezetővel, csak meg kell kenni.

2021. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ilyenre lehetőség.


Kb 10 éve szigorúan bünteti a hatóság, ráadásul úgy, hogy százezres tételre a MÁV-ot, és kb. a felére a mozdonyvezetőt, de a MÁV aláíratta a mozdonyvezetőkkel, hogy ilyen esetben a MÁV büntetését is az mv. fizeti.

Konkrétan mi dolgozók is csak engedéllyel utazhatunk, és nekünk sem mérik bőkezűen. Így a fenti "kend meg az mv"-t sztori kb 10-15 éve kihalt... Konkrétan a kollégámat az apja nem szívesen vitte, mert a hatóság emberei azt játsszák, hogy kint a pálya mentén fotóznak, és utána mint hatóság kikérik a MÁV-tól, hogy az XY vonaton óra perckor 2 személy tartózkodott a vezetőálláson, igazolják meg, ki volt ott, milyen célból, milyen engedélyekkel stb.


Ráadásul sajnos az utóbbi 10 évben nem egy baleset volt, ahol a mozdonyvezető halálos vagy súlyos, maradandó sérülést szenett, ezért a vállalaton belül az a politika, hogy lehetőleg minél kevesebb személy tartózkodjon a vezetőálláson.


A "helyi állomás vezetője" pedig annyira nem kompetens, hogy nem is egy vállalatnál dolgoznak.


A fentieken túl amióta vírus helyzet van, azóta a mi engedélyeink is le vannak iltva, nekün is tilos utazni. Sőt, önköltségben másik mozdonyvezető sem utazhatna (hivatalosan) egy vezetőálláson a mozdonyvezetővel, csak hátul. de nekik az utazási engedélyük amúgy él, természetesen.


Csak a legszükségesebb indokokkal van most érvényes engedély, pl. ellenőrző közeg, pályafenntartás pályafelügyelete meg 1-2 indok.


Szumma: amíg a vírushelyzet el nem múlik semmi esélyed, mert a MÁV-osok kártyája is tiltott.

Ha elmúlik, és elteik némi idő (1 év minimum sztm) akkor talán majd enyhül, akkor esetleg a MÁV-Startot kitartóan bombázod ilyen igényekkel, hátha egyszer megkönyörülnek rajtad...


Szomorú ez a helyzet, mert a mostani mozdonyvezetők jórésze is így lett mv, hogy megszerette a vasutat. De a hatóság mésképp látja a helyzetet, potenciális veszélyforrást látnak minden pluszban ott tartózkodó emberben.

2021. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Speciel jól is van ez így. Nem mondom, poén volt Zalaszentivánban Szergejt stoppolni meg Jakabszállás határában a mozdonyvezetővel felesezni, de így van rendjén: a legtöbb koncentrációt igénylő munkakörben, a fizikailag legveszélyesebb térben ne legyenek többen az indokoltnál.
2021. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

[link]



Hármas pont... Igényelhetsz engedélyt.

2021. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

"Hármas pont... Igényelhetsz engedélyt."


NEM!

Ez egy folyamatosan félreértelmezett szabály, főleg a vasútbúzák gondolják, hogy ez alapján ők kaphatnak VTE-t. De nem. Ez azokat az eseteket fedi le, ha pl. egy magánvasút dolgozója csak a MÁV gépén tud eljutni valahova, vagy külsős pályaépítő cég alkalmazottjának kell kártya pl. vonalbeutazáshoz, biztbert építő cégek embereinek kell, stb. Ezeket amiket napi szinten láttam. Kovács Pistike vasútfotós nem fog így engedélyt kapni..


Amúgy ez már nem hatályos szabályozás, 1-2 hónapja jött ki új VIG rendelkezés róla.


De hangsúlyozom, a pandémia alatt a MÁV-osok kártyái is le vannak tiltva, csak a legszükségesebbek vannak érvényben.

2021. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"a legtöbb koncentrációt igénylő munkakörben, a fizikailag legveszélyesebb térben ne legyenek többen az indokoltnál."


Részben egyetértek.

De azt is megsúgom, ha már itt úgyis név nélkül vagyunk:

Nekem volt olyan, hogy Nagykanizsáról elkísértem egy vezért, és a Déliben közölte, h jó h elkísértem, mert félúton tuti bebólintott volna.

Mondjuk jó kis hajnali indulás volt, jó takony időben...


Meg volt olyan, h "Te látod a jelzőt?"... Bizonyos esetekben nem baj ha valaki ott van.


De igen, amikor a pult beköltözik a géptérbe egy balesetnél, akkor nem mindegy, hogy egy vagy két emberért van kint a fekete zászló.


Nehéz ügy ez a mozdonyon utazgatás...



(És megsúgom, nekünk is nagyon nagyon nehezen akarták adni. Aztán amikor megkaptuk, havonta utaztam egyet, aztán csak negyedévente, utána 1x-1x a Balcsira csörgőn, utána pedig már 1-2 év is elelt, hogy oda se mentem. Aztán 2 éve meg le van tiltva.

Egyszerűen elveszti a varázsát egy idő után, no meg amikor leutazol 1-2 keményebb távot egy kevésbé szimpi mozdonyvezetővel, akkor már annyira nem is szeretnél mozdonyozni. :D


Mondjuk volt, akit Győr-Gyárvárosban ott is hagytam a pi.csába, pedig Győrben szálltam fel mellé. Valamiért éreztem, h frusztrálja, h ott vagyok. )

2021. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez olyan, hogy vittem már én is így " utast ", leginkább fiatalokat, bár nyilván nem nevezem meg hol, de itt úgymond elnézőbbek is kicsit az illetékesek.

Szerintem inkább úgy kell ezt felfogni, hogy a lehetséges utánpótlást látni bennük, bár a fentebb említett hosszabb útra engedély nélkül én se mernék senkit felengedni, szimplán már túl sok ember láthatja, akár olyan is akinek nem kéne. A mi környékünkön tudom kik vannak, volt arra is példa, hogy hogy tudtam olyannal lesz a kereszt aki nem nézi jó szemmel az ilyet, addig megkértem az illetőt bújjon le, ne látszódjon.

2021. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lassan agyérgörcsöm lesz, mert nem találom a korábbi válaszomat egy hasonló kérdésre amiben pontosan leíram az igénylés menetét.....

Régebben - kb 1,5 éve - egészen biztosan volt lehetőség BÁRKINEK mozdonyon utazni ha kitöltötte a kérelmet, befizette a kb 5000 forintos illetéket, megváltotta a jegyet az adott vonatra, viszonylatra és megkapta a máv-starttól az azonosító kártyát.

Most nem találom ezt a nyomtatványt...

Valószínűleg megszűnt ez a lehetőség a vírushelyzet miatt.

5-ösnél a pont!

2021. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Startnál lehet valami ilyet vásárolni, keress rá. Ott biztos minden feltételt leírnak.

Utasításban is benne van valami ilyesmi, hogy a vontatás szolgáltatást nyújtó vasúti társaság(nálad start) által kiállított engedéllyel rendelkező személyek tartózkodhat a vezetőálláson.

2021. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

"NEM!


Ez egy folyamatosan félreértelmezett szabály, főleg a vasútbúzák gondolják, hogy ez alapján ők kaphatnak VTE-t. De nem. Ez azokat az eseteket fedi le, ha pl. egy magánvasút dolgozója csak a MÁV gépén tud eljutni valahova, vagy külsős pályaépítő cég alkalmazottjának kell kártya pl. vonalbeutazáshoz, biztbert építő cégek embereinek kell, stb. Ezeket amiket napi szinten láttam. Kovács Pistike vasútfotós nem fog így engedélyt kapni.."


Hatályos szabályzatból idézve: "h) 14. életévét be nem töltött személy csak 18. életévét betöltött személy kíséretében

tartózkodhat a vezetőfülkében.

Különleges gondoskodást igénylő személy csak 18. életévét betöltött, különleges

gondoskodást ellátó személy kíséretében tartózkodhat a vezetőfülkében.

Nem számít kísérőnek az oda beosztott vasúti járművezető."


Nagyon okos vagy, de akkor elmagyarázhatnád, hogy 18. életév alatt vagy a "különleges gondoskodást igénylő személy" melyik magánvasút mv-je vagy külsős pályaépítő cég alkalmazottja lesz?

2021. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!