Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy, hol kell buszjegyet venni?

Hogy, hol kell buszjegyet venni?

Figyelt kérdés
Nem a covid helyzetre értem, hanem úgy általában

2021. máj. 22. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Buszpályaudvaron vagy automatából vagy a sofőrtől.
2021. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban: jegypénztárban, automatából, interneten vagy végső esetben a sofőrtől.


Pontosabb válaszhoz írj konkrét járatot.

2021. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha felszállok a buszra, akkor ott tudok venni jegyet a sofőrtől? Olyan esetben ha bejárós vagyok (suliba busszal megyek majd) akkor arra milyen jegyet kell venni, ill. hogy kell kérni. Lehet hogy most hülyének néztek, de még sose buszoztam.
2021. máj. 22. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha "bejárós" vagy akkor bérletet (diákot, ha van diákigazolványod) vegyél, azt a sofőr nem ad, a buszpályaudvaron veszel. A buszpályaudvarig veszel egyet jegyet a sofőrtől.
2021. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tehát ha felszállok a buszra, akkor ott tudok venni jegyet a sofőrtől?"

Általában igen, de nem feltétlenül. Pl. helyi járatokon nem nagyon fogsz tudni venni vagy csak emelt áron. De a nagyobb volán végállomásoknál is kötelező jegyelővétel van. A konkrét járat/viszonylat nélkül nem lehet részletes választ adni.


Diákjegyet (félárú) érdemes kérned, az adott megállóig. De helyi járatoknál általában vonaljegy van, amire nincs kedvezmény.

Rendszeres utazásnál béreltet érdemes venned.

A konkrét járat nélkül nem lehet részletesebb választ adni.

2021. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!