Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy van ez az online bkk...

Hogy van ez az online bkk bérletnél?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Budapesten fogok tanulni és és 1-2 dolgot nem nagyon értek a közlekedéssel kapcsolatban, szóval lehet hogy elég hülye kérdéseim lesznek de hiába olvastam el mindent nem találtam rájuk választ. 1-2x már tömegközlekedtem Budapesten de akkor a sima papír vonaljegyet vagy napijegyet használtam.


Úgy terveztem hogy a Mobiljegy alkalmazással fogok havi bérletet venni. Na ugye ha megvettem a jegyet akkor az első ajtós buszoknál és a metrólejáratnál be kell olvasnom a qr kódot és ezt megmutatni a sofőrnek vagy annak aki éppen ottvan a metrónál ellenőr. A nem első ajtós buszokon és a villamosokon nincsen ilyen kód? Ha jól olvastam akkor ha ellenőr jön annak a saját qr kódomat kell mutatnom. Ezt az alkalmazásban hol találom majd meg? Mármint gondolom hogy ez is csak akkor van ha van érvényes bérletem mivel most nem találtam sehol. Illetve a metrónál van olyan hogy nem akkor ellenőriznek amikor lemész hanem amikor mennél fel. Ilyenkor azt az animációt kell mutatni amit a metróra belépéskor beolvastam vagy a saját qr kódomat? Bocsánat ha tényleg nagyon hülye kérdések de ezekre még nem sikerült rájönnöm. Amúgy egyáltalán megéri mindig a qr kódokkal szarakodni vagy egyszerűbb lenne ha vennék egy hagyományos, papír alapú bérletet? Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 23. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nem első ajtós buszokon trolikon is van kód, de nem kell felszálláskor leolvasnod, hisz nem csak az 1. ajton szallsz fel.


Ellenőrnek bemutatandó kód:

Ha lesz bérleted, akkor az megjelenik az appban, alul lesz egy “részletek” gomb azt megnyomva megjelenik a te kódod azt kell bemutatni.


Metróban ha lent van ellenőrzés, ott is a te qred kérik, az animáció addigra eltűnik.


Amúgy egyszerű, gyors, nem kell automatát keresni. Nekem nem nagyon volt bajom vele eddig.

2021. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
27%
Laikuskènr mondom,mert én még nem próbáltam,de azért sok hátrányát látom,sok ismerősömtől hallottam,hgy k@k@ volt az alkalmazás és nem tudott rajta bérletet venni. Ha a telefonodnak hirtelen valami baja lesz,nincs bérleted.
2021. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Jajj, 2-es, mert mondjuk a pénztárcádat nem hagyod otthon, felejted a napon, stb...
2021. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Lenne még egy kérdésem ami nem annyira bkk hanem inkább máv de ha nem muszáj akkor nem írnék ki miatta mégegy kérdést.


Na szóval ugye lehet úgy vonatjegyet venni hogy a kedvezményekhez berakod a bkk bérletet és akkor úgy valamennyivel olcsóbb a jegy (ugye jelen esetben én vidékről vonatoznék pestre) de gondolom ilyen esetekben a vonaton az ellenőr vagy nem tudom mi pontosan a neve a jegy mellett elkéri a bkk bérletet is mint mondjuk a diákigazolványt vagy akármi mást. Akkor ilyen esetben ha online bérletem van akkor neki is a qr kódot kell mutatnom?

2021. máj. 23. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ilyen esetben ha online bérletem van akkor neki is a qr kódot kell mutatnom?"


Nem. Ha mondod, hogy online BKK bérleted van, akkor a szolgálati telefonján fel fog mutatni neked egy olyan QR kódot, mint ami a buszok első ajtajánál van, azt be kell olvasnod, és a megjelenő figurát ő összehasonlítja az övével. Így ellenőrzi.

2021. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én OTP Simple alkalmazásban szoktam venni a bérletet, ott úgy van, hogy az aktuálisan érvényes bérleted mindig megjelenik az alkalmazás tetején is mikor megnyitod. Én oda rákoppintok, akkor felugrik egy ablak, ahol ilyen lehetőségek vannak:

* első ajtós felszállás (Ez a qr kód olvasó)

* metróra szállok (itt egy listából is kiválaszthatod azt a metróállomást, ahol felszállsz, de használhatod az elsőajtós qr kód lehetőséget is)

* illetve van egy olyan, hogy ellenőrnek felmutatás, ilyenkor jön be a saját qr kódod, amit meg tudsz mutatni ha kérik.

2021. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!