Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szegeden miért egy vezetőállás...

Szegeden miért egy vezetőállású, egyoldali ajtós villamosokat használnak a mai napig?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Bengálik egy része kétirányú volt, így egy időben nem kellett hurok vagy delta a fordítópontokra.

Viszont e legendásan alulfinanszírozott szektorban nem mindegy, mennyibe kerül egy jármű. Főleg a használt járművek piacán számít ez: mivel a világ legtöbb hálózata már kétirányú járműveket keres, nehezebb túladni az egyirányú járműveken, ami lenyomja az árakat. Így könnyen lehet, hogy megéri inkább hurkokat, deltákat építeni , ha erre amúgy a hely rendelkezésre áll és nem kell nagyon bontani, bonyolultabb közműáthelyezéseket végezni. Szegeden is ez volt a helyzet. Új jármű beszerzésénél ekkora árkülönbség nincs, ott inkább lehet vitatni e döntés helyességét, bár ha minimálisan is, de növeli a kapacitást a kevesebb ajtó és vezetőállás, ahogyan szintén marginálisan, de a gyártási és karbantartási költségek is alacsonyabbak.

2021. máj. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Miskolcon kétirányos és két vezetőállásos minden villamos ennek ellenére mindenütt egy oldalon nyílnak az ajtók (1-2 kivétel van csak) és mindegyik végállomáson van megfordulási lehetőség.


De egyébként a szegedi villamosok sokkal jobbak mint a miskolci gagyi Skodák. Egy bajuk van a szegedieknek (csak a tátráknak) h kicsik.

De amúgy szerintem különlegesség a deltázás a külső végállomásokon (Kecskés, vadaspark, Fonógyári út) máshol nincs ilyen (legalábbis én nem tudok róla).

2021. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: Debrecenben minden villamos kétirányú, két oldalon ajtós, pedig mindhárom végállomáson hurokban fordulnak, és jobb oldalt nyílnak az ajtók mindenütt, kivétel sincs, mint Miskolcon.
2021. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenbe annyira nem vagyok otthon, azért írtam csak Miskolcot
2021. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 a debreceni 2-es vonalán van legalább 7 megálló, ahol a menetirány szerinti bal oldalon nyílnak az ajtók.
2021. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Akkor erre rosszul emlékeztem, tényleg így van.
2021. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!