Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Busz megállhat olyan helyen...

Busz megállhat olyan helyen ahol nincs megálló?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gyárunk előtt nincsen buszmegálló, de van 1 kolléga aki mindig lerakatja magát itt, de tegnap a minőségellenőrt majdnem elütötte ahogy megállt hogy le tudjon szállni. Arra hivatkozott hogy itt egy ATM. Szabályos ilyet csinálni?

2021. jún. 25. 05:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Utascsere miatt nem, csak speciális esetekben. Pl. üzemképtelen a busz, stb.
2021. jún. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Mit irigykedsz, neked is jól esne ha olyan helyen tudnál le szállni, hogy nem kell még 1 km-ert gyalogolnod.

Persze nyilván nem lehet minden utast hazáig vinni, de az ismerősöknek mindig járt ez a kis plusz, hogy a sofőr megállón kívül is megállt, természetesen útvonal változtatás nélkül.

2021. jún. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem irigykedem, csak nagyon jó viszonban vagyok a minőségellenőrrel, és most telt be a pohár hogy jött biciklivel és a busz pedig bevágott elé és megállt hirtelen. Ha nem száll le a bicikliről akkor simán felmegy a busz h

átuljára.

Akkor fix hogy ez szabálytalan?

2021. jún. 25. 06:31
 4/12 Vortrex ***** válasza:
90%
Most egyszer benézte a busz a biciklist és képeslennél ezért felnyomni őt? Nem vagy kicsit genyó?
2021. jún. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sokan panaszkodnak rá hogy nem tudnak befordulni mert a kapu előtt áll meg, meg amúgy én miért ne legyek genyó mikor odamenyek hozzá megkérem szépen hogy 10 méterrel arrébb álljon meg, és elkezd ordibálni velem hogy ő leszarja meg hogy őt az se érdekelte volna ha felmegy a busz hátuljára a bicilkis.
2021. jún. 25. 06:40
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj kérdező de, szerintem te csinálsz ebből nagy ügyet, mert ha téged nem akadájoz a busz azzal a 7-8 másodpercel míg megáll és leszáll az a valaki,akkor nem mindegy neked.
2021. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6# hát, ha te mentél volna fel a hátuljára majdnem biciklivel mert bevág eléd és hirtelen fékez, lehet kicsit ideges lettél volna a meo-s helyében. Egyszer ebből fog történni a baj mert minden reggel elállja az utat és jönnek mennek a kamionok, kisteherautók, reggel a dolgozók jönnek szintén biciklivel.
2021. jún. 25. 08:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szabálytalan, állásával játszik a szófőr.
2021. jún. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a KRESZ szerint nem tilos ott várakozni, akkor megállhat. Az belső szabályozás, hogy utascsere céljából csak megállóban. Ez nem tartozik a többi közlekedőre.
2021. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Amikor gimibe jártam, az egyik sofőr mindig megállt a saját házánál ebédelni, de néha a gyerekeit is a busszal hozta el az óvodából, sőt, volt olyan, hogy még a kocsmába is beugrott. Természetesen ezt nem szabad, de a 4 év alatt, amíg ezzel a busszal jártam, nem rúgták ki.
2021. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!