Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Előfordult veletek, hogy a...

Előfordult veletek, hogy a MÁV-nál rossz jegyet adtak a pénztárban, és azért büntetett a kaller?

Figyelt kérdés
Most már 2/2, hogy a Balaton körüli vasútnál a pénztáros hanyag, és utána emiatt büntetnek a vonaton. Első alkalommal nem kaptam "kiegészítő jegyet" (2500 Ft), második alkalommal a levelezős diákomra mondták, hogy nem jó, mert csak lakóhely és egyetem közötti útvonalra használható (3600 Ft), ami így utólag kiderült, hogy igaz, de a pénztáros is megnézte, amikor a jegyet adta, és szerinte meg oké volt. Mindkettő a Balaton körüli vasútvonalon történt, mintha direkt a turistákat céloznák ezzel a fogással. Az érdekel, hogy esetleg van köztetek olyan, aki hasonlóan járt, hogy a pénztáros szerint oké volt a jegye, aztán mégis megbüntették? Ha esetleg sokan vagyunk, akkor szívesen fogalmaznék ezzel kapcsolatban egy közös feljelentést a fogyasztóvédelemhez. Ha egyedül vagyok, akkor gondolom csak arról van szó, hogy nagyon nincs szerencsém ezzel a társasággal...

2021. júl. 11. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Arrol van szo hogy nem nezed meg mit veszel. Ha bemesz a boltba es furcsalod a vegosszeget akkor a blokkot se nezed meg hogy mi kerult annyiba? Nem tunt fel a vonaton hogy tul olcso lett a jegy? Ez a tanulopenzed :)
2021. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első esetben Te hibáztál, amiért nem nézted meg.

A második esetben a kasszás (is) hibázott.

2021. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor a vasútnál dolgoztam akkor is megszivattak így. Az ember kétszer bízik meg a kollégában: először és utoljára! :D

Sajnos a képzésük hiányos, felületes és sz.rnak bele a munkájukba ők is.

Azért használd a MÁV applikációt!

- kapsz 10% kedvezményt a jegy árából

- nem tudod elrontani, csak maximum a dátumot állítod be rosszul és másik napra veszel jegyet mint amikor utaznál.

- nem kell sorban állni

- nem kell fél órát magyaráni a pénztárosnak hogy mit szeretnél és hova és hogyan.


Ja és ha sokat utazol akkor kicsit edukáld magad mit szabad a diákoddal és mit nem. Egyszerűbb mint fizetni :D

2021. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Használd az alkalmazást és meg van oldva.
2021. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írtam a fogyasztóvédelemnek közben. Igazából ez a kettősség nem tetszik a cég működésében, hogyha nincs pénztár és a kalauztól veszek jegyet, akkor nyugodtan utazhatok, ha viszont van pénztár, akkor ismernem kell a teljes szabálykönyvet, és még úgy is megszivathatnak, ha nem tudom fejből, hogy mire milyen kiegészítő jegy kellene. Azt hiszem az ember joggal várná el, hogy a pénztárnál kiderüljenek a dolgok, és ne a kaller mondja utólag. Nem túl fogyasztóbarát ez így. Nem hiszem, hogy bármit lehetne tenni velük jogilag, de legalább jeleztem a hatóságnál. Én továbbra sem utazok MÁV-al, csak ha utolsó utáni lehetőség, ahogy eddig is, aztán ezentúl belekalkulálom, hogy nekem 5000 lesz a jegy, nem 1000, mert mindig találnak valamit, amivel büntethetnek. A taxinál még így is jobban megéri ekkora távolságnál.
2021. júl. 11. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak pót és/vagy helyjegyet nem veszel olyan vonatra, amire kötelező, mindössze 500 Ft pótdíjat fizetsz pluszban a megfelelő pót és/vagy helyjegy árán felül:

"1./ A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 500 Ft pótdíjat fizet a vonaton az, aki

b) a belföldi forgalomban pótjegyköteles vonaton érvényes pótjegy nélkül utazik,

c) a helyjegyköteles vonatra érvényes helyjegy nélkül szállt fel,

d) a belföldi forgalomban a pót- és helyjegyköteles vonaton érvényes pót- és

helyjeggyel nem rendelkezik." - [link] 21. oldal


Ha olyan viszonylatra veszel diákjegyet, ahova a diákigazolványod nem érvényes, akkor jogosulatlanul veszel igénybe kedvezményt, ami 8000 Ft pótdíjjal jár (plusz a kiegészítés a teljes áru jegyre), vagyis örülj, hogy nem ennyire büntetett a 2. kalauz. Azt neked kell tudnod, hogy az igazolványod hova érvényes (levelezős diák bizony csak a lakhely/tartózkodási hely és az iskola között).

"3./ A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 8.000 Ft pótdíjat

fizet az, aki

b) az utazási kedvezményt jogosulatlanul veszi igénybe, illetve jogosultságát az előírt módon igazolni nem tudja" - hivatkozás ua.

2021. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom átjött, de nem igazán érdekelnek ezek a bírságok, több borravalót adtam aznap, mint a második bírság tétele. Egyszerűen csak zavar, hogyha nincs pénztár, és a kalauznál veszek jegyet, akkor semmi gond nincsen, ha viszont van pénztár, akkor megszopatnak úgy, hogy közben joggal gondolnám, hogy ott is mindent ellenőriznek, és ha a kasszás egyszer rendben találja, akkor utána a kalauz is rendben fogja. Ezt leírtam a fogyasztóvédelemnek is, vagy foglalkoznak vele, vagy nem, én a tőlem telhetőt megtettem a szolgáltatás javításának az érdekében.
2021. júl. 13. 15:43
 8/8 A kérdező kommentje:
Na közben nyilatkozott erről a Fogyasztóvédelem. Azt mondják, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, mert benne van az ÁSZF-ben, hogy a pénztárnak nem kötelessége ellenőrizni pl a diákot, hogy rendben van e. Úgyhogy ez a hivatalos álláspont. Maximum még olyan irányba lehetne elindulni, hogy kötelezni őket, hogy erről tájékoztassák az utasokat, de szerintem itt elengedem a történetet. Másnak talán tanulság, hogy ne bízzon a MÁV jegypénztárban, és nézzen utána mindennek mielőtt vonatra száll.
2021. júl. 29. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!