Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKK éves bérletet tényleg nem...

BKK éves bérletet tényleg nem lehet kapni 1 db jegyben? Csak 12 db külön jegyben adják?

Figyelt kérdés
Tehát, természetes személynek, számla nélkül, 103 ezer Ft. Ezt nem adhatják ki 1 db jegyben?

2021. aug. 27. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, külön szelvényeken van.
2021. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz vele. Én korábban negyedéves bérletet vettem és a hőpapír a harmadik hónapra erőteljesen elhalványodott, főleg nyáron. Emellett az elvesztett, ellopott bérletet a BKK mindmáig nem pótolja. Így nehezebben lesz 103 ezer forintos károd.
2021. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2@. Mert a hőpapír otthon tárolva a 11 db-ot a fiokban, ott nem megy tönkre?
2021. aug. 27. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld nem. Nekem volt egy évig 12 szelvényes éves bérletem, mert egyik ismerősömtől vettem, mivel a felesége cafeteriába kapta, de nem kellett neki. Beletettem egy borítékba és egy fiókban, ahol nincs pára, különösebb hőingadozás, nem tűz rá a napfény, megmaradt kiválóan olvasható állapotban. A negyedéves bérlet meg hát mivel az ember sokszor zsebben hordja, vagy a telefon hátulján stb. még ha tokban is, a hőingadozás hatására simán elveszíti a láthatóságát.


Egyébként a hőpapíros BKK bérletek bevezetésekor volt még egy időszak, amikor különbség lehetett a pénztárakban és az automatákban alkalmazott hőpapír között, mert a pénztári halványabb volt, de a felirat sem tűnt el róla. Később már mindegy volt milyet vettem.

2021. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem. A lényeg az, hogy 1 db papírjegyként nem adnak sehol 1 éves bérletet. Csak 12 db külön havibérletet adnak.


Jobban szerettem volna 1 db-sat, rányomtatva hogy: 2022.08.27.


De sajnos ilyen akkor nem kapható!

2021. aug. 27. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó szelvényre pontosan ez a dátum lesz írva.
2021. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként nem biztos, hogy megéri az éves bérlet. Mármint 103 ezer forint egy évre előre fizetve. Ha negyedéves bérletet veszel, mely 28500 forintba kerül, napi szintre lebontva 285 forint. Ha ezt megszorzod 365-tel éves szinten 104025 forintra jön ki, tehát 1025 forint a különbség. Ennél több az éves infláció, amennyit hitelezel a BKK-nak. A negyedéves bérletet egy szelvényen adják ki, ha számodra ez fontos.
2021. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A negyedéves berlet 100 napig érvényes.
2021. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bakker! Igazatok van. Jobb lett volna negyedévest venni. Akkor csak egy jegyet adtak volna és pénz is maradt volna.


Most meg rakosgathatom a 12 darabot.....

2021. aug. 28. 01:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!