Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Siemens miért csak a Taurusb...

A Siemens miért csak a Taurusban alkalmazta a "zenélő" technikát?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, de annyit tudok én is, hogy a meghajtás szabályozásának módjából ered a hírhedt zenélés. De tudtommal sem előtte, sem utána nem alkalmazták ezt más mozdonyoknál (maga a Siemens sem házon belül). Ennek mi az oka?

2021. aug. 28. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ellőtték, nagyot szólt. Gondolom egyben fricska is volt a DB-nek akik nem rendelek az ES64-et ( legalábbis az U sorozatból,F az van a Cargonál ).


Az összes IGBT/VVVF vezérelt mozdony ad ki valami hangot indulásnál, nem tudom mennyi többletköltséget jelentett ezt így megalkotni, mindenesetre nagyon nagy húzás volt a Siemenstől :)

2021. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"nem tudom mennyi többletköltséget jelentett ezt így megalkotni, mindenesetre nagyon nagy húzás volt a Siemenstől"


Ezzel én is egyetértek, de kérdés, hogy a későbbi típusokban miért nem alkalmazták már. Hiszen a technológia /ha nevezhető ez annak/ már rendelkezésre állt a gyártónak, mégis másfajta vezérlési módot használnak a későbbi gyártmányokon. Problémák voltak vele vagy zavarta a mozdonyvezetők fülét az állandó dórémizés gyorsításkor?

2021. aug. 29. 01:42
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
A Vectron az olcsó konstrukció, abból kispóroltak mindent amit csak lehet. Ezt is.
2021. aug. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt konkrétan nem az olcsóság vitte el, legalábbis technikailag úgymond semmi többletköltsége sincs, minden adott hozzá, egyedül a vezérlésének a szoftveréből maradt ki az a pár sor, ami így emelte a frekvenciákat.
2021. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!