Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti menetrend javaslatot...

Vasúti menetrend javaslatot hová tudok küldeni?

Figyelt kérdés
Van pár dolog, amitől szerintem jobb lenne a MÁV menetrendje, ezeket szeretném megírni az illetékeseknek. Nem tudom, hogy a MÁV-hoz, KTI-hez vagy az ITM-hez írjak. Postán, vagy e-mail-ben célszerűbb, esetleg személyesen kell javaslatot tenni? Ha elküldöm, foglalkoznak vele?

2021. szept. 1. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A legjobb , ha külön-külön elküldöd mindenhova. Nekem volt olyan javaslatom, hogy az akkor még az utolsó metró érkezésével egy időben rajtoló monori és hatvani vonatok induljanak 5-5 perccel később a csatlakozás biztosítása érdekében . Ez egy éven belül bele is került a menetrendbe. Nyilván nem csak én kértem ezt, de tuti foglalkoztak a kérdéssel.
2021. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
eszrevetel@mav-start.hu
2021. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Sehova nem érdemes, nem fognak vele foglalkozni. Az utasok igénye nem szempont a MÁV-nál.
2021. szept. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Küldjed nyugodtan a Máv-nak, eljut az illetékeshez, és ő majd megválaszolja, a MÁV sem válaszol csak azután, hogy egyeztetett a KTI-vel, hiszen a megrendelő az állam, a MÁV hivatalosan csak azt csinálja amit a megrendelő kér. Szerencsés esetben igazad van, és megoldják, de valószínűbb az olyan válasz ami arról szól hogy miért nem jobb amit te gondolsz. Tényleg nem rosszindulatból, de te nem látsz bele olyan dolgokba, amik meghatározzák a menetrendet. Pl.: Mozdonyvezető pihenőideje, a vonatatások ideje, van-e egyáltalán szabad pálya. 5-10 perc tologatás még simán megoldható általában, de ha ennél többről van szó akkor nem valószínű. Az e-maileket is iktatják, hamarabb kapsz választ azon, mint papíron.
2021. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Tévedésben élsz. Az ún. piackutatások is soha nem a kedves vevő érdekeit, hanem a profitmaximalizálást szolgálják mindenhol.


Ha választ kapsz az kb annyi, hogy T. utas, köszönjük a javaslatát. Csókolom.

2021. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

#3 Baromságot ne írjunk már, külön kérik a menetrendi tervezet véleményezését.

Az más kérdés, hogy nem sok az esélye annak, hogy a javaslatodat alkalmazzák is, jól írja #4, hogy rengeteg olyan dolog van, amibe az átlag utas nem lát bele, de nagyban meghatározza a menetrendet (vonatkeresztezések, szabad pályakapacitás, pihenőidők, tolatási mozgások, szerelvényfordulók stb.). De az nem igaz, hogy ne foglalkoznának vele.

2021. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Ugyanmár, tojnak rá. Az csak a kötelező álszenteskedés része, hogy van lehetőség rá, esetleg 1-2 kamut nagy propagandával be is vesznek.
2021. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

4-es vagyok.

Ha te ezt akarod hinni akkor hidd ezt. Dolgoztam menetrendesként igaz nem a vasútnál, hanem a buszos cégnél. Minden apró javaslatot megnéztünk, főnökkel és KTI-vel egyeztetés után 30 napon belül mindig mindenre válaszoltunk. A legtöbb esetben megoldottuk a problémát ha volt rá mód. És a vasúton lényegesen nehezebb belenyúlni a menetrendbe, mint nekünk volt. Ütemes menetrend van a MÁV-nál, amit nem hasraütésre találnak ki, de ők sem ismerhetnek minden problémát. Arról nem beszélve, hogy lehet egy változtatás 20 embernek jó, 300 másikkal meg kicseszel vele. Emberek dolgoznak ott is. Ha mindent leszarnának, akkor 10 éve nem lenne változtatva semmin, csak megszüntetnék a vonalakat.

2021. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

"Ha mindent leszarnának, akkor 10 éve nem lenne változtatva semmin, csak megszüntetnék a vonalakat."


Ezt konkrétan ismerjük.

2021. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Az eszrevetelkukacra és az itmnek is küldheted.

De nem hiszem hogy fognak veled foglalkozni... Nekem 15 év alatt egyetlen javaslatomat sem fogadták meg, pedig a MÁV-nál dolgoztam és rendszeresen küldték véleményezésre a menetrend tervezeteket.

Még akkor sem változtattak amikor néhány vonatnál 5-10 perces módosításokat kértünk, hogy ne kelljen 3-4 emberrel/mozdonnyal több a fordába. Aztán amikor elszálltak a túlórák akkor jöttek szirénázva hogy háddehátmiérthogyanmá???

2021. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!