Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor selejtezik már le végre...

Mikor selejtezik már le végre a Fecske kocsikat a MÁV-nál?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy sajnos vonattal kellett vonattal közlekednem. Mikor felszálltam egy ilyen Fecske kocsira, rámjött a hányinger attól a retektől, takarítatlanságtól, vízköves-rozsdás ablakoktól, ami ott fogadott. Légkondícionálás persze semmi, konnektorról ne is álmodjon emberfia.

És akkor e mellett az a narratíva folyik mindenhonnan, hogy közlekedjünk saját autó helyett tömegközlekedéssel. Ezt hogyan is gondolják tulajdonképpen? Utazzak ilyen gyomorforgató körülmények között, ha megtehetem, hogy kulturált környezetben, a saját autómban utazok?



2021. szept. 5. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
Itt is takarítananak. Csak a normális országokban normális emberek vannak akik nem a Wc mellé xarnak és társai.
2021. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

10-es, vasutas vagyok tudom hogy mennek a dolgok. Tudod ha épp végállomáson van akár 10 perc már mennek fel, csak sajnos kicsit kevés az idő ahhoz, hogy 2-3 takarító összetakarítsa mindazt amit egy vonatnyi utas termelt, kezdve az olyan apróságokkal, hogy a chipses zacskót, és üdítős üveget lusta a kukába eldobni, hanem otthagyja szépen elől... na már ezzel elmegy az idő mire összeszedegetik. Aztán akkor még a mellékhelyiségekről nem is beszéltünk, mikor a használt wc papírt ledobja simán a lába elé ahelyett, hogy a wc-be dobná ahova normális ember otthon is dobja.


Szóval lehet akár külföldet mondani, és azt hozni példának, csak épp az a nagy diferencia, hogy nálunk az utazási kultúra a béka alsó fele alatt van, persze tisztelet a kivételnek, itt simán sok emberben nincs meg az, hogy ha valami nem az övé akkor is vigyáz rá, sőt, inkább fordítva, ott nyugodtan lehet állatként viselkedni, hisz nem az övé amit teleszemetel, vagy rongál.

2021. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

#12 És akkor éjszaka, amikor nem járnak a vonatok, miért nem takarítanak ki? Több órájuk lenne rá. Ehhez képest a vonat korát meg lehet saccolni az összegyűlt retek mennyiségéből.

Az utazási kultúrára a betört ablak elv jellemző. Ha a vonat tiszta dzsuva, akkor az utas sem fog annyira vigyázni rá, mint egy tiszta vonatra.

[link]

2021. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

#13:

Próbálj már meg pár óra alatt egy egész szerelvényt végigsikálni, ráadásul az éjnek évadján. Neked is csak a szád nagy.

2021. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#14 Egyedül nyilván nem menne, ezért vannak (normális vasúttársaságoknál) a takarítóbrigádok.
2021. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy a MÁV-nál is vannak takarítóbrogádok, egy bizonyos külső vállalkozó cég alkalmazottjaiként. Vasutas létemre párszor volt alkalmam megfigyelni, hogy dolgoznak. Na jó, a többségük nem dolgozik, inkább úgy csinál, vagy még azt sem. Volt olyan, hogy az ominózus sárgamellényes a csilivili új motorkocsink le nem zárt vezetőállásán, a légrugós székben hanyattdobgva magát, dzsuvás bakancsát a vezetőasztalra felcsapva, békésen a padlóra hamuzva szívta a talpas cigarettát, majd kikérte magának, amikor lezavartam, és bezártam a szerelvényt kulcsra. A legaljább, legkiszolgáltatottabb helyzetű emberek csapódnak le ott, akik azért a fizetésért értelemszerűen nem fogják törni magukat - valószínűleg én sem tenném a helyükben. Szóval igen, vannak hiányosságok az átlag utas tisztaság iránt elkötelezett és kultúrált viselkedése ternén, de legalább ugyanekkorák a takarításban is.
2021. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#16 BNV?
2021. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
vagy mi.. B+N? (xd)
2021. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!