Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak Magyarországon ilyen a...

Csak Magyarországon ilyen a sínek környezete?

Figyelt kérdés

Amerre megy a vonat, mindenhol gaz, szemét, a vasúti épületek többsége lelakott.

Szoktam nézni a Nagy kontinentális vasúti utazásokat is, amely tudom hogy össze van vágva, de sehol sem mutatnak benne ilyen részeket, pedig rengeteg országban megfordultak már.



2021. szept. 12. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Igen, amint megjelent és felfejlődött a közúti áru- és személyfuvarozás kb. a II. világháború után mindenhol szorul vissza a vasút és rozsdaövezet lett az egykor pezsgő pályaudvarokból. Nyilván vannak olyan helyek ahol földrajzilag vagy gazdaságilag ez nem annyira szembetűnő (pl. Svájc), de az ilyen iparvágányok többsége Európa nagy részén mindenhol elég pusztulat, az USA-ban meg még inkább.
2021. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Amerre megy a vonat, mindenhol gaz, szemét, a vasúti épületek többsége lelakott."


Na ebből annyi jött le, hogy tuti nem jártál az ország minden vonalán...

2021. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk én inkább az Alföldön járok.
2021. szept. 12. 22:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy műsorban nyilván nem a gazos, lepukkant állomásokat fogják mutatni.

De elhiheted, hogy gaz nem csak Magyarországon nő és még az osztrákok sem fogják két hetente kaszálni a vasúti töltést többszáz km hosszan.

De persze nyilván egy gazdagabb, kulturáltabb országban több pénz jut az állomások karbantartására és alapból nem nagyon szemetelnek, rongálnak az emberek.

2021. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-on keress "train onboard" vidókat.


Én szoktam nézni svéd, holland, bármilyen videókat, hát azért a kisebb állomások és ipari, üzemi területek ott sem néznek ki jól.

2021. szept. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nyilván az utasforgalmi területekre egy sor országban jobban vigyáznak, mint itt káeurópában, no meg karbantartásokra is több a kapacitás, aminek nyilván része pl. a gyommentesítés is. De nagy csodák nincsenek máshol sem, ami nincs szem előtt, azt visszaveszi szép lassan a természet a maga módján.
2021. szept. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!