Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A motorvonatvezetők miért...

A motorvonatvezetők miért nézik le a szakmában?

Figyelt kérdés
Ilyeneket hallok, hogy a motorvonat nőknek való, zsákutca, szakmailag nincs továbblépés róla, fizetést sem adnak normálisat meg hasonlókat. Én viszont férfiként a motorvonatokat ugyanannyira szeretem, mint a vonatokat, ha nem jobban... Igaz nem vagyok mozdonyvezető, így nem látok bele milyen dolgozni velük, de szerintem a motorvonat még olyan szempontból jobb is, hogy kevesebb a tömege, egyszerűbb, vagányabban néz ki... Miért kell szakmán belül ezt ennyire lenézni?

2021. szept. 17. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt kivesézik a modonyvezető vs. motorvonatvezető különbségeket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2021. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert - tisztelet a kivételnek - a szakmai tudásuk általánosságban messze alulmúlja a "rendes" mozdonyvezetőkét. És itt egyaránt gondolok az elméleti felkészültségre és a gyakorlati tudásra. Az utóbbi kicsit részletesebben: a Flirt egy kvantált valami, egységek vannak ugyanolyan felszereléssel, ha Flirttel mész, az gyakorlatilag mindig ugyanolyan fékezési képességgel rendelkezik. Tehát nem kell az a tudás, hogy érezd a vonatot, és annak képességeinek megfelelően fékezz. Mert például egy 3 kocsis, tárcsafékes IC R féknemben, meg az 1000 tonnás tehervonat G-ben, az nagyon más kategória. És ez csak a spektrum két széle. Másrészt, motorvonaton nem az átmenő légfékkel fogsz fékezni, aminek elég rendes időkésése van, akár fékezésnél, akár oldásnál, ami ugye a fékhatásterjedési sebességből, vonathosszból, kormányszelepek érzékenységétől, féknemtől függ. Ott a villamos hajtóműfék az EP fékkel kombinálva az üzemi fékezés eszköze, nálunk parancskönyv is van arról, hogy azt kell használni a menet-fék karral, ha jól működik, nem pedig az átmenő féket a mozdonyvezetői fékezőszeleppel/fékkontrollerrel (fékbetét kímélés miatt). Na már most az előbbi kettőnél kb azonnal van fékhatásod, és az oldási parancs is szinte késedelem nélkül végrehajtódik. Aki ehhez hozzászokik, úgy, hogy nem tanulja hozzá a kezdetektől a légfék kezelésének rutinját, annak nagyon nagy nehézségei lesznek, ha később "átképződik". Sajnos még azoknál az ifjú titánoknál is rendszeresen látjuk, hogy vannak gondok, akiknek megvan az opszátja, de 90%-ban motorvonatra vannak beosztva. Ha időnként mozdonyosat kell vinnie, Szilivel nem tud rendesen a vonatra járni, ügyetlenül fékez, és hasonló rutintalansági dolgokra kell gondolni, illetve sokszor általános műszaki, vasúti, kezelési ismeretek is durva mértékben hiányoznak. Szóval úgy látom, első sorban nem elitizmusból tartják őket kevesebbre, hanem azért, mert lényegesen kevesebbet is tudnak.
2021. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Ez nagyon szép összefoglaló volt és mindvégig objektív maradtál, ami külön tetszett benne. Köszönöm szépen a hozzászólásodat!
2021. szept. 18. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
#2 Ezért kedvelem a vezér és fotós "celebünket" mert látni a képein vadonatúj emeletes motorvonattól a lepukkant rozsdaboglya Bobóig mindenféle gépen, és mindegyikkel jól elboldogul.
2021. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nincs azzal problémám ha valaki Flirtes. Attól még lehet ügyes, de azt tudom mondani főleg amit a 2. Szerintem az elméleti tudásukkal vannak nagy bajok. Ez lehet azért is mert gyengébb képességűek, vagy csak sz*rnak bele. Konkrét eseteket nem írok, de ha kicsit keresgetsz találsz rémtörténeteket. A jármű kezelése, meg az alapvető hibák elhárítása azért szinte mindegyiküknek megy. Ebbe akaratlanul is beletanulnak((persze vannak akik több év után se tudnak megállni vele anélkül, hogy az utasok ne boruljanak, vagy egy lépcső kifog rajtuk)).
2021. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!