Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bementem a postára és kértem...

Bementem a postára és kértem havi bérletet. Ami ezután történt, arra tehetek reklamációt?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok egy reklamálós típus, de ez olyan mértékű tudatlanságról árulkodik, hogy ez bicskanyitogató.

A pénztáros türelmemet kérte és mondta, hogy megnézi, hogy van-e 70 km-es bérlete. Visszatért pár perc múlva és közölte, hogy neki csak 68 km-se van. Hogy lehet ilyet mondani?? Nyilvánvaló, hogy a km-sávok 10esével vagy maximum ötösével vannak skálázva és nem egyesével..



2021. okt. 4. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Lehet rosszul tudom, de tudtommal manapság már kilométerre ki van számolva a távolság megállók között. Régen valóban 5 kilométerre volt kerekítve, de pár éve már a jegyeken és bérleteken egyaránt 1 km-re van kiszámolva, nem kerekítenek 5-re.


Mondjuk eleve nem is értem miért távolság szerint kérsz. Lehet ez is valami újabb dolog amiről nem tudok, de régebben nem távolság szerint kértél bérletet, hanem megállótól megállóig szólt a bérlet, így a le- és felszállás helye alapján kérted és majd a pénztáros azt tudta, hogy az hány kilométer (5-re kerekítve persze, még akkoriban).

2021. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Most kaptál egy leckét abból, hogy postára (rendőrségre, katonasághoz, vasúthoz) nem a legnagyobb lángelméket szokták felvenni, hanem azokat, akiknek szó szerint a 2+2 összeadása is gondot okoz. Ezért felesleges panaszt tenni, mert nem tudnak mit csinálni, nem cserélhetnek le több ezer 40-es IQ-val rendelkező alkalmazottat 120-asra.
2021. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ezt nem tudom honnan vetted, de 5, egy bizonyos távolság felett pedig 10 kilométerre van bérlet. Nekem is 60-as kell 52 kilométerre.

2021. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
"Bementem a postára és kértem havi bérletet." A psotára. Havibérletért. Hm.
2021. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4# Biztos vannak olyan települések, ahol ott lehet megvenni a bérletet.
2021. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Azt próbálom kideríteni. A kérdezőtől szeretném hallani.
2021. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na reagálok.

Igen, lehet kapni a postán havibérletet. Békés megyei kisváros.

2esnek nagy respect, mert igazad van. Aki lepontozta, miért? Nem tetszik valakinek az igazság? Ez nem egy tévedés volt, nem az "hát elnézte, fáradt volt, mindenki tévedhet" kategória. Ez akkora ökörség, mintha azt válaszolja valaki arra, hogy mennyi 2 + 3, hogy hifitorony.

2021. okt. 4. 19:58
 8/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Azért lett lepontozva a válasza, mert egy csúnya általánosítás. Itt a gyakorin is szoktak hülye kérdéseket feltenni, mégsem lehet kijelenteni általánosan, hogy a gyakoris kérdésfeltevők hülyék.

Igaz, kérdező? :)

2021. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 BlackSword ***** válasza:
100%
A kettes egy tipikus proli, aki az általa lenézett szakmákat, ha kipróbálná, hát 5 perc múlva azt se tudná merre van a jövőhét... Mindenki hibázhat, még ha ekkorát, akkor is... Lehet új volt még, lehet fáradt volt, benézte... ennyi...
2021. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kérdésedből is világos volt, de a kommenteddel megerősítetted: nem arra vagy kíváncsi, hogy ’tehetsz-e reklamációt’, hanem megszégyeníteni akartál valakit. Mivel nem ismerjük, így inkább általános együtt szidást, becsmérlést reméltél. Kis arányban sikerült.

Viszonylag újdonság, és csak néhány település postáin lehet helyi- és helyközi buszbérletet vásárolni. Egyre több mindent vállal a posta, a dolgozóiknál egyre több és szerteágazó ismeret válik szükségessé. Aki helyközi bérlettel utazik, annak a számára természetes a kilométer-skálázás, aki nem, annak ismeretlen. És ez nem „bicskanyitogató”. Ha te jártasabb vagy, akkor szép szóval elmondhattad volna, hogy te hogyan tudod. Ha nem a „nagy tudásodra” ostobán büszkélkedő lennél, akkor beláttad volna, hogy érdeked tisztázni a dolgot. Persze, ha valóban bérletvásárlás volt a célod, és nem azt remélted, hogy felháborodhatsz, mert nem fog simán menni.


Ugye, aki ennyire felháborodik más ismerethiányán, az nem olyan buta, hogy nem tudja, hogy igen, a posta köteles panaszkezelést végezni.

Ha békésen nem jutottatok volna dűlőre kérhettél volna vezetőt; ha ne volt, akkor a Vásárlók könyvét.

És vélem, hogy nem fogyott el a neted azzal, hogy ide írtál. Ezért módod lett volna kikeresni a posta reklamáció, panasz számára nyújtott lehetőségeit. A már leírtakon kívül van telefonos, leveles és internetes lehetőség is.

„Bicskanyitogató”, hogy valaki ennyit sem tud önállóan kikeresni.

2021. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!