Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vajon a vonat közlekedést a...

Vajon a vonat közlekedést a későbbi időkben ki szoríthatja pl a repülő vagy hasonló?? 50-100 év múlva stb..

Figyelt kérdés
Üdv a kérdésem lényege, a vonatnak vajon mennyi ideig van még létjogosultsága létezni? Vajon 50-100 vagy még több év múlva az emberek használnak még vonatot? (persze az akkori korban megfelelőt) Vagy kiszorítja egyszer a repülőgép? (és már nem kell vonat) Remélem érthető mit szerettem volna. :)
2021. okt. 16. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Próbálták már kiszorítani (pl. légpárnás "vasút"), de a már kiépített több ezer kilométernyi vasúti pályával szemben nincs ésszerű alternatíva.

Majd ha egyszer megtanulunk teleportálni...

2021. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Rövid távon a vonat jobb. Hosszabb távon meg már most is a repülés az általános..
2021. okt. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
#3 Ha személyszállításról van szó, teherforgalom esetén nagy távolságon sem versenyképes a repülés a vasúttal.
2021. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

"teherforgalom esetén nagy távolságon sem versenyképes a repülés a vasúttal."

Ennél nagyobb távolságon pedig a vasút a hajózással. :)

2021. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3AS NEM SZERETNÉK kötekedni, de az Alitalia megszűnésénél pont azt olvastam 1-ik okként, hogy az emberek pont, hogy a repülőgépről belföldön szoknak át a vonatra. Már tv-ben is hallottam a vonat jobb, mert ha van sín, akkor sokkal több embert mozgathat mint a repülő.
2021. okt. 16. 20:03
 6/10 A kérdező kommentje:
2-es azért 50-100 évig ezrk a vonatpályák nem maradnak fenn. :)
2021. okt. 16. 20:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy repülő vs vonat, én úgy tudom a repülő egyetlen előnye az, hogy sokkal gyorsabb mint 1 vonat. (meg persze, hogy nem kell sín, de neki meg kell ugye kiépített leszálló)
2021. okt. 16. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

"Alitalia megszűnésénél pont azt olvastam 1-ik okként, hogy az emberek pont, hogy a repülőgépről belföldön szoknak át a vonatra."


Egyedik okként? :D


Teljesen más egy nagy méretű ország meg egy kicsi, Olaszország durván 1000km hosszú, ott lehet előnye a kisgépes járatnak, Magyarországon pl nincs. Az amcsiknál meg a belföldi nagygépes járatok is mennek, mert egy kelet-nyugat út több mint 4000km.


"2-es azért 50-100 évig ezrk a vonatpályák nem maradnak fenn. :)"

Lehet nem hallottál róla, de az első magyar vasútvonalon még valszeg Petőfi is utazott, 1846-ban indult. Több, mint 150 éve.

2021. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
COVID, környezetvédelem…mindkettő a vasútnak kedvez, ez a kérdés talán fordítva jobb lenne.
2021. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%
Bizony, épp a (nagysebességű) vasút tör előre a rövid távú repüléssel szemben. És ez így is van rendjén, mert a repülés rendkívül környezetszennyező és 5-600 km-ig a sebességelőnye is elveszik a repterek elhelyezkedése és a reptéri utasfelvételi, csomagkezelési eljárások miatt.
2021. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!