Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszon,ha csak az első...

A buszon,ha csak az első ajtót nyitja ki a sofőr és üres a busz,miért megy mindenki hátra?

Figyelt kérdés

Előre soha nem ül senki,mindig hátra mennek az emberek,én ha felszállok egy buszra kapásból leülök a sofőr mögé,vagy oda ami a legközelebb van,de ez szinte senkire nem jellemző a járni alig tudó néniken/bácsikon kívűl,ha vannak is a buszon,akkor is olyan mellé ülnek akik minimum középen de inkább hátul vannak?

Miért?Miért?Mi a titok?



2021. okt. 21. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Első ajtós busznál hátra kell menni, mert te majd úgyis ott fogsz leszállni, elöl meg lesz helye a többi felszállónak.
2021. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint hogy miért tolatva állnak be egyesek parkolásnál. Mert majd az elindulás/leszállás annyival lesz kényelmesebb.
2021. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írja, úgy is hátul kell leszállnod, plusz van akit zavarnak a felszálló emberek. Hátulról töltődő buszban az új utasok nem zavarják a hátrébb ülőket.


Valamint amiért te is írtad, az első ülések időseknek, vakoknak vannak fenntartva.

2021. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Hátulról belátod az egész buszt és ez sok embernek biztonságérzetet ad, plusz nincs az bennük hogy nézik őket. Ha megfigyeled szinte mindenhol utálnak elöl ülni az emberek, pl. előadásokon, beszélgetéseken vagy bármin hátul lesz mindig tele először.


Az is benne van hogy a suliban is az elöl ülőket vagy büntetésből tolták oda, vagy folyamatosan őket kérdezgették, sokszor feleltették, ezért ott is mindenki menekült hátra.

2021. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Elsőajtós buszon nem az első ajtónál szállok le (bunkóság feltartani ezzel a felszálló utasokat), így ha van hely hátrébb is, akkor hátra megyek.
2021. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

- hogy fel tudjanak szállni az emberek a következő megállóban

- hogy nekem leszálláskor közelebb legyen a hátsó ajtó

- általában középen és/vagy hátul szokott lenni jobb, kicsit nagyobb hely kapaszkodókkal

2021. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Mert a következő megállónál nagy valószínűséggel felszáll egy 90 éves nénike vagy bácsi, aki a buszra is alig bírt felmászni, a mozgó buszon a második székig elvánszorognia pedig egyenesen életveszély lenne egyik kezében bottal, a másikban meg kerekes szatyorral, úgyhogy egyből adhatnám át neki a helyet.
2021. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Elég egyértelmű, hogy elsőajtós buszon nem fogok a bejárat mellé ülni. Az első ajtó felszállásra való, nem pedig azért, hogy ott is szálljak le, mert az van hozzám a legközelebb. Mindent hátulról kezdenek feltölteni először, hogy az újonnan jövőknek legyen helye. A bejárat melletti ülések azoknak vannak, akik nehezen tudnak állni.
2021. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
52%
Hátul jobb utazni, belátok mindent. Az első ülésre csak akkor ülök ha jó pasi a buszsofőr(hátha hozzám szól 😃)és nincsenek sokan.
2021. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Én posztkovid szerettem elöl ülni, onnan jó a kilátás, láttam a tájat stb. Aztán a covid óta az ember igyekszik jobban odafigyelni arra, h ne a másik szájában lógjon, sokszor le is vannak zárva az első ülések. Így én is középre//hátra megyek inkább.
2021. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!