Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik akkor ha a mozdony...

Mi történik akkor ha a mozdonyvezetőnek wc-re kell mennie? (mondjuk 1 hosszabb járaton)

Figyelt kérdés
Üdv a kérdés adott, mindenkinél előfordul, hogy akár megfázástól bármi mástól , hírtelen kicsi vagy nagy dolga lesz viszonylag sürgetően, . Szeretném megkérdezni ilyenkor mit tud tenni a mozdonyvezető? Akár magyarországon vagy bárhol a világban. A trollkodást légyszives mellőzzük, szerintem értelmes a kérdés. .
2021. nov. 11. 17:51
 1/7 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Ha nem sürgős, elmegy a végállomásig és ott elintézi a dolgát. Ha sürgősebb, akkor berádiózik vagy mobiltelefonon bejelentkezik a következő állomásra, hogy szitu van, állítsák félre (persze megállhat bejelentkezés nélkül is, de akkor esetleg más vonatokat is feltarthat, no meg a szituációt amúgy is tisztázni kell a forgalommal).


Amerikában bizonyos mozdonytípusokon van egyébként vécé, de ott eleve legalább ketten, néha hárman dolgoznak egy vezetőfülkében.

2021. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és ha félre teszik a vonatot az addig ott áll utasokkal megrakva, amíg emberünk elintézi a dolgát? (igen gondolom ilyet csak tényleg akkor kér ha "vészhelyzet" van) Ilyenkor a WC miatti késést számon kérik rajta?
2021. nov. 11. 18:03
 3/7 A kérdező kommentje:
"Amerikában bizonyos mozdonytípusokon van egyébként vécé, de ott eleve legalább ketten, néha hárman dolgoznak egy vezetőfülkében." miért?
2021. nov. 11. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:
2021. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem láttam, mikor nyitottam a kérdést nem adta be, természetesen amit kiad elolvasom amit hasonlónak vél, köszi
2021. nov. 11. 18:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#3-ra: marha hosszú tehervonatok, amiknek egyrészt marha hosszú az útvonala is, emiatt lehet váltás mozdonyvezető, másrészt van külön vonatvezető is, aki a vonatért, a kocsik besorozásáért stb. felel.
2021. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igaz amerikai vonat doku műsorokba vagy filmekbe még személyvonatoknál is kettő vezér van. (ld száguldó erőd, azt hiszem ott is kettő mozdonyvezetőt rendeznek le mikor átveszik a vonatot, deláttam más filmekbe is , hogy 2 van)
2021. nov. 12. 12:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!