Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme a QR kód beolvasásá...

Mi értelme a QR kód beolvasásának mobiljegy érvényesítésénél?

Figyelt kérdés
Nekem már volt, hogy nem sikerült QR kódot beolvasni, ezért nem is fogok soha mobiljegyet venni, mert aztán hoppon maradok. De ettől függetlenül se látom igazán értelmét. Miért nem egyszerűbb megnyomni egy gombot az érvényesítéshez?
2021. nov. 15. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert a járműhöz tartozik az adott kép.
2021. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is volt hogy nem bírta beolvasni a kaller. Az a gond még nekem kellemetlen pedig kifizettem a jegyet. Azt sem értem minek akarja minden áron beolvasni. Nem fogok 465 forintos jegyeket hamisítani virtuálisan. Xd
2021. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Kíváncsi lennék, melyik retartált f@szarcú pontozta le a válaszomat, és legfőképpen miért...?

A QR kódot azért kell leolvasni, mert az adott kép az adott járműhöz tartozik, így egy gomb megnyomásával nem kötné össze, hogy melyik járműre szállt fel az utas. Összekötés nélkül a vezető hogyan ellenőrizne?


Kérem, ezt is pontozzátok le, barmok.

2021. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3

Azért pontoztalak le, mert baromságot beszélsz. Mi köze a jegynek a buszhoz?

2021. nov. 15. 17:33
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk az, hogy leolvasod a QR kódot, megjelenik egy kép, és azt mutatot fel a sofőrnek.

Az a kép a buszhoz tartozik. A sofőr meg onnan tudja, hogy nem csalsz, hogy a saját buszának a képét látja.


Kapicsi?

Pontozd le ezt is f@szarc.

2021. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A logikádnak továbbra sincs semmi értelme.


Elég lenne, ha megjelenne, hogy jegy érvényesítve és az időpont. Semennyiben se különbözne.

2021. nov. 15. 17:43
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Ez esetben megtehetnéd, hogy egy másik járművön felszállsz, érvényesítesz, nem zárod be az APP-ot, ketyeg tovább az idő a kijelzőn. Majd 10p múlva átszállsz egy másik buszra, és ott is mutogatod ugyanazt.


Hozzá kell kötni hogy az ADOTT járművön érvényesítetted...


Mondjuk úgy érzem, veled vitatkozni olyan mint galambbal sakkozni. Eldöntötted, hogy neked gomb KELL és akárki akármit mond, az mind hülye. És nyomkodod a negatívat, mintha az életed múlna rajta.

2021. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem csak én pontoztalak le, és rajtad kívül már mindenki felfogta, hogy miért.
2021. nov. 15. 17:52
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

"Azért pontoztalak le, mert baromságot beszélsz. Mi köze a jegynek a buszhoz?"


lol


Ha nem kellene ervenyesiteni, aznap tobbszor is utazhatnal vele!


Ez van a regi lyukasztos, kozepkori modszer helyett.

Ott is volt pl. az ABC123 nak egy kodja, pl. 15.

Csak ez moderrn.

2021. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

"lol"


Na majd mindjárt leugat téged is meglátod :D És kapod a negatívat.

2021. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!