Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kárpótol a MÁV, ha a vonat...

Kárpótol a MÁV, ha a vonat egyszerűen nem veszi fel az utast és továbbhalad?

Figyelt kérdés
Szerdán, egy faluban ragadtam mert az utolsó Budapesti vonat egyszerűen 2mp-re megállt nem nyitott ajtót, majd továbbhaladt. Kalauz ki sem nézett. Két másik hölgy is ott maradt, akik előrébb próbálták felszállni. A diszpécser azt mondta, a vonattal semmi gond nem kellene legyen, nem látott problémát. A hidegben éjjel otthagyott, taxival kellett hazajussak ami 20 ezer Ft volt. A mávnak írtam levelet, de nem reagáltak. A vonaton volt két kollégám akik másik állomáson szálltak fel, ők is tanúsítják, hogy simán továbbhaladt a vonat...

2021. nov. 29. 04:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Az alapból elég emredek, hogy a kalauz nem emnesztette a vonatot, anélkül el sem indulhatna, tehát már itt volt egy kis szabálysértés.
2021. nov. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Melyik állomáson és melyik vonaton volt ez a probléma? Csak kíváncsi vagyok, hogy hol érdemes erre jobban odafigyelni.
2021. nov. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

És ez pontosan hol történt?

[link]

2021. nov. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a kérdés, hogy nem egy feltételes megállóban történt az eset? Ha olyan helyen álltatok, ahol nem látott a motorvezető (ez sötétben plusz kockázat!), akkor nem olyan egyértelmű , ki okozta a bajt.


Egyébként az átalánykártérítés a vasút hibájából eredő késésekre csak a pótjegyes / helyjegyes vonatokon érvényes, tehát itt alapból nem ervenyesitheted a kárigényedet, csak polgári jogi úton. És ott tényleg fontos lesz bizonyítani , hogy a vasút hibázott - ehhez kelleni fog a többi utas tanúvallomása. Good luck - és persze sajnálom, hogy ilyen kellemetlenség ért. (Én is stoppoltam már vonatot, ott a saját hülyeségemből nem értem a megállóba időben és így már bőven a nyílt pályán vett fel a vonat - de felvett :)

2021. nov. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
De ha feltételes akkor meg se allt volna.
2021. nov. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, nem olyan biztos az. Ha ez egy elég sötét megálló , simán lehet, hogy az adott vezér mindig megáll ott, megnézni , van-e utas. Csak ezek szerint így is el lehet bújni - feltéve persze, ha egyáltalán ilyen megállóról beszélünk …
2021. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell írni az utaspanast a máv-start felé.

Hosszadalmas lesz mire kivizsgálják, mert ez el szokott menni a mozdonyvezetőig és a kalauzig az ügy, őket is lejegyzőkönyvezik a közvetlen feletteseik, hogy mit láttak, mit hallottak.

Az sokat segít hogy nem egyedül vagy a történetben, és nem egyetlen szó áll szemben a két vasutassal. Össze tudnak zárni és kitalálnak valami sztorit amit nem tudsz megcáfolni - mondatja velem a tapasztalat :D... pár ilyen jegyzőkönyvezésen részt vettem.

Ha ez feltételes megálló, akkor legközelebb jól látható helyre, a térvilágítás alá állj és mozogj. Mozdulatlan embert sokkal nehezebb észrevenni mint egy mozgót. Illetve a telefonoddal villants egyet. Nem kell a vakut bekapcsolni, elég csak a kijelzőt felvillantani a mozdonyvezető felé (hacsak nem teljesen fekete a háttérkép rajta :D). Nagyon sokat számít hogy észrevegyen!

Bár ha teljesen megállt, akkor figyelt. Így különösen érdekes, hogy 3 ember is kevés volt, hogy észrevegyen benneteket.

Működött a térvilágítás?

2021. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Hát, ilyenkor az ember bosszankodik, az ügyfélszolgálat helyett meg csak automata jelentkezik be. Katasztrófa a MÁV.
2021. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bicske alsó vasútállomás volt. A vonat vezetője tökéletesen látott mikor megérkezett az állómásra. Már írtam panaszt a mávnak, de nem reagáltak semmit. Ügyfélszolgálat volt, de segíteni ő se tudott, de megértő volt legalább, és mondta ő is, hogy azt látja, hogy 1 perc alatt állt a vonat. Az az egy perc alatt pár mp volt.
2021. nov. 30. 04:51
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem feltételes megálló, rendes vasúti megálló. Ráadásul egy éve használom, és előszőr fordult ilyen elő.
2021. nov. 30. 04:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!