Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki a vasútnál dolgozik tudna...

Aki a vasútnál dolgozik tudna róla írni hogy milyen?

Figyelt kérdés
Első sorban a mozdonyvezetői szakma érdekel, de a többi vasútal kapcsolatos szakma is, illetve a többi kötött pályás közlés (hév, metró,). Tudnátok mesélni róla?

#HÉV #MÁV #mozdonyvezető #helyiérdekű vasút #Magyar állami vasútak #suburban railway
2021. dec. 31. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy konkrétabban mi érdekel?
2022. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oktatási része, munkaidő, mi van ha valaki a vonat elé ugrik stb .
2022. jan. 1. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mozdonyvezetőknél elméleti és gyakorlati oktatás van, illetve van még külön oktatás is időnként a már állományban lévőknek.

Sokat kell nagyon tanulni, illetve szigorúan is veszik.


Munkaidő havi óraszámba van megadva, de elég rugalmas olyan tekintetben hogy igaz nincs hétvége és ünnepnap viszont van mikor akár 4-5 napot is otthon lehet lenni egyhuzamban, h épp úgy alakula beosztás.

2022. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szia, 2021. szeptemberében lettem önálló HÉV járművezető.


A tanfolyam: Teljesen okés volt, voltak nehéz pillanatok (főleg az online oktatás alatt), de nem lehetetlen megcsinálni. Tanulni kell, jegyzetelni kell és nem lesz gondod. Ez kb 5-6 hónap volt


A gyakorlati idő: előszőr kezdesz ugye vezetni oktatóval, akit kiválasztanak neked tipusonként 25 óra ha jól emlékszem, de nem akarok hülyeséget mondani. Ha ezek megvannak mész tipusvizsgára. Ha ez sikerült kiírányítanak arra a vonalra ahol majd dolgozni fogsz, itt 100órás vezetési gyakorlat lesz ami után szintén lesz egy vizsga. Ha ez is megvan oktatóval vezetgetsz még amíg be nem jelentenek vonalismereti vizsgára, majd önállósító vizsgára. Talán az utóbbi a legkeményebb, mert figyelni kell mit rádióznak neked, milyen írásbelit adnak, milyen hibákat csinálnak és közbe az utasok mögötted az egyik oldaladon a vizsgabiztos a másikon megy egy oktató, nem tagadom én nagyon paráztam remegtem mint a kocsonya :D

Lassan 4 hónapja vagyok önálló és 21 évesen kicsit fura volt beilleszkedni az "öregek" közé, de abszolút pozitív csalódás az egész. Mindenki segítőkész ha problémád van bárkit hívhatsz segíteni fog. A beosztások nem annyira vészesek, de azért egyszer kétszer pislog az ember, hogy ez mi.

Végszóként én nem bántam meg, hogy belevágtam a vasútba és azon belül is a HÉV-be. Sok sikert neked a jövőben remélem tényleg ezt a pályát választod majd :)

2022. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Milyen tantárgyak vannak az oktatáson (illetve milyen ismeret előny az oktatásnál? Fizika a legnagyobb része? (Mármint az utasításokon kívül)
2022. jan. 1. 16:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most azon agyalsz hogy ki mikor megy eléd akkor felejtsd is el ezt a szakmát! Sőt autót se vezess! A félelem miatt hamar meg fogsz bolondulni és emiatt fogsz súlyos hibát véteni. (volt ilyen kollégám... még mi is féltünk felülni mögé.)


A mv szakma 1,5-2 év. eletrotechniaki szakmások előnyben. Minden mozdonyt meg kell tanulni alaposan amire típusismereted lesz.

A vonalakat amikre vonalismereted szintén betéve kell tudni.

Nem nehéz, meg lehet tanulni ha akarod. Nézz vissza itt a kérdések között, számtalanszor leírtuk már, meg az oktatás%speciális tanfolyamok kategóriában is keress rá.


A beosztás vacak, mindig kevés az ember és sok a gyökér se..nyaló. Sok az ellenőrzés, mindenbe is belekötnek még akkor is ha nyilvánvalóan nem tudsz mit csinálni a helyzettel.

Most már tényleg csak a hülyék és a megszállottak maradtak itt.

2022. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6 nem leszek depresszió tőle, csak érdekel hogy mi a teendő olyankor
2022. jan. 1. 17:28
 8/10 A kérdező kommentje:
És a fizetés? Elégedett vagy vele?
2022. jan. 1. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Felhívod a telefonszámokat amiket fel kell hívni oszt jóvan. Legtöbb esetben elég csak az irányítót, ő riaszt mindenki mást.

Ha még él az ember akkor segítesz neki.

Ha állat és él akkor meg nem mész oda, mert veszélyes.


Fizetést nézd meg a googleban: mozdonyvezető bértábla. Nyilvános, minden szakszervezet oldalán fent van. Nem jó. A műszakpótlék és a túlóra tolja meg. Egy pizzafuti is megkeres ennyit bőven.

2022. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. jan. 1. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!