Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 142-es vasútvonal felújításá...

A 142-es vasútvonal felújításának keretében a kecskeméti vasútállomás (Kodály téren) meg fog újulni?

Figyelt kérdés

Valamikor 2023 körül el fog indulni a 142-es vonal (Budapest-Lajosmizse-Kecskemét) felújítása. Eddig csak Kispest - Kecskemét-alsó közötti szakaszról olvastam infókat, hogy hogyan fog megújulni a vonal.


Viszont Kecskeméten (szerintem) nincs elég peron ahhoz, hogy még a 142-es vonalról is jöjjenek vonatok félóránkként Kecskemétre. Illetve már a 2010-es években kb. 3-szor szóba került a kecskeméti intermodális csomópont megépítése is. Viszont eddig még nem olvastam olyanról infót, hogy a kecskeméti intermodális csomópont és a 142-es vonal felújítása egy időben történne (pedig szerintem a 142-es felújítása elég indok volna hozzá).


Tehát a lényeg, hogy szerintem nincs elég hely az állomáson ahhoz, hogy félóránkként fogadjon és küldjön vonatokat Lajosmizsén át Budapestre és közben koordinálva legyenek az IC járatok, InterRégió és egyéb személyvonati járatok is.



2022. febr. 19. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=H4s82knk0wA

itt a válasz a kérdésedre!

2022. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1-esnek (14:34)


Kösz, de rendszeres nézője vagyok a csatornának és láttam már a videót (és ha jól emlékszem, nem volt benne szó a kecskeméti állomásról).


Engem az érdekelne, hogy HA megvalósul a 142-es felújítása, akkor (szerintetek) meg fog-e újulni a KECSKEMÉTI vasútállomás (a Kodály Zoltán téren).

2022. febr. 19. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, viszont Magyarországon jellemző, hogy végül ugyanannyi pénzből csak a fele épül meg (lásd: 29-es vasútvonal).
2022. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg fog újulni az állomás, de nem ennek a projektnek a keretén belül. Szerintem az állomás addigra már kész lesz, mire a vonalat elkezdik felújítani. És peron is lesz elég.
2022. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!