Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a BKK-s/BKV-s ellenőr...

Ha a BKK-s/BKV-s ellenőr büntetést szab ki, (pl. kerékpárra nincs jegyem és emiatt kapom a csomagot), tényleg meg lehet csinálni azt, hogy megtagadom a büntetés befizetését, és egyszerűen csak leszállok a járatról?

Figyelt kérdés

2022. márc. 25. 11:43
 1/9 anonim válasza:
100%

Mivel a BKV ellenőr nem hivatalos személy, így nem kényszeríthet arra, hogy átadd neki a személyidet, valamint nem alkalmazhat erőszakot (kivéve a jogos védelem esetét), tehát nem tarthat erővel ott, csak azért mert nincs jegyed.

Emiatt ha nem vagy együttműködő, hanem csak simán leszállsz a buszról, akkor nem tud veled mit csinálni.


Ez akkor igaz, ha nincs vele közterület-felügyelő, mert az viszont hivatalos személy, és köteles vagy átadni neki a személyidet, valamint ha nem vagy együttműködő, akkor erővel is ott tarthat, amíg megjön a rendőr.

2022. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Persze, csak akkor rendőrt hívnak, és ők intézkednek tovább.
2022. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha együttműködő vagy és leszállsz, akkor legtöbb esetben ennyivel megúszod.
2022. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyannal még nem próbálkoztál, hogy van jegyed?
2022. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez most egy jóindulatú megjegyzés volt?
2022. márc. 25. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5. Igen, a lehető legteljesebb mértékben.
2022. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ühüm. Általában bérlettel-kiegészítő jeggyel szoktam utazni, a kerékpárral csak nagy ritkán fordul elő, hogy felrakom a HÉV-re. Nem tudtam, hogy a bringa is jegyköteles, így amikor jött az ellenőr, belekerültem egy ilyen helyzetbe.
2022. márc. 25. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, van ilyen. Állítólag van olyan is, amire lehet hivatkozni, hogy …vagy kizárható az utazásból…. Én nem tudom.

A bérlethez vásárolható kerékpáros bérlet 540 forintért. Esetleg érdemes venned. De ha csak nagyon ritkán fordulsz meg HÉV-en, akkor marad a vonaljegy. Fontos kiemelni, hogy a teljes vonalhosszra érvényes, tehát Budapest határán kívülre is. Ez a jegyre is igaz.

2022. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Elméletileg bejátszhatod, de sokszor közterületesekkel járnak, ők meg egy ideje igazoltathatnak, és fenn is tarthatnak amíg nem jön megfelelő egység, például rendőrség, de ez azért elég ritka és kirívó.
2022. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!