Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy kell vonatozni, 272-es...

Hogy kell vonatozni, 272-es vonaton bárhova lehet ülni?

Figyelt kérdés
Sosem utaztam vonaton, de munkahely miatt kell. Mivel többször fogok így járni, van olyan hogy vonat bérlet? Hogy kell venni és ez a bérlet oda és vissza is használható? Tehát megyek munkába és vissza fele is ugyan így mehetek a bérlettel? Óbudai megállótól kéne bérlet, ott valahol lehet venni? Meg amint ha megérkezik reggel a vonat, ott pár perc szokott lenni a felszállásra és ha rossz helyen vagyok, hogy találjam meg a jó kocsit? 3-4 megálló lenne csak, így egy hónapra mennyibe kerülne? ha Budapesten kívülre megy akkor valamit pluszba is kell venni, ilyen kiegészítőt vagy nem kell? Bocsánat ha buta kérdések, de életemben nem vonatoztam és nem tudom hogy működik hosszabb utazásnál.

2022. ápr. 2. 23:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
272-es vonaton-S72 lenne.
2022. ápr. 2. 23:22
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem utaztam vonaton, de munkahely miatt kell."


Nem para, jó lesz.


"van olyan hogy vonat bérlet?"


Van.

Mivel munkába járásra használod, a munkáltatód köteles a Lakcím-Munkahely közötti bérlet 86%-át megtéríteni.


"Hogy kell venni"


Pénzért. Pénztárban, automatában, online, ahogy szimpi neked :)


"és ez a bérlet oda és vissza is használható? "


Igen, a feltüntetett viszonylaton oda-vissza-oda-vissza, sőt a közbenső megállókban is leszállhatsz, felszállhatsz. Ha pedig tovább mennél mégis, akkor kiegészítő kell.


"Tehát megyek munkába és vissza fele is ugyan így mehetek a bérlettel? "


Aham.


"Óbudai megállótól kéne bérlet, ott valahol lehet venni? "

[link]

Jegykiadó automata van.


"Meg amint ha megérkezik reggel a vonat, ott pár perc szokott lenni a felszállásra"

Max 1.


"és ha rossz helyen vagyok, hogy találjam meg a jó kocsit?"


Ezek egyterű motorvonatok, 4 "kocsiból" összekapcsolva, végig lehet járni mint egy modernebb villamost. Max ebből van 2 összekapcsolva. Illetve pár vonaton már az emeletes is közlekedik. De mindenesetre bármelyik ajtón felszállhatsz.


"3-4 megálló lenne csak, így egy hónapra mennyibe kerülne? "


A viszonylattól függ illetve attól, hogy Budapesten belül is utazol-e mert akkor ha van BKK bérleted, akkor kiegészítő bérletként is megveheted.


"a Budapesten kívülre megy akkor valamit pluszba is kell venni, ilyen kiegészítőt vagy nem kell?"


Hagát a bérletet veheted kiegészítőként, lényegében a Budapesten belüli szakaszra akkor a BKK bérleted lesz érvényes, a kívülire meg kiegészítőt veszel.


"Bocsánat ha buta kérdések, de életemben nem vonatoztam és nem tudom hogy működik hosszabb utazásnál."


Nempara, jólesz.

2022. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es köszi! :)

amúgy óbuda-szélhegy között mennék amúgy.

2022. ápr. 2. 23:49
 4/11 A kérdező kommentje:
még egy kérdés,óbudán hol találom ezt az automatat? ilyen sima bkk-s vagy máshogy néz ki?
2022. ápr. 2. 23:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Használhatod a MÁV appot is bérletvásárlásra.

[link]


"pár perc szokott lenni a felszállásra"

Néhány nagyobb állomáson van ilyen, a kis megállókban jön a vonat, utascsere és már megy is.


"és ha rossz helyen vagyok, hogy találjam meg a jó kocsit?"

Arrafelé csak a vonatot kell megtalálni.



"3-4 megálló lenne csak, így egy hónapra mennyibe kerülne?"

Kilométer alapú a máv bérlet

beírod a máv appba, vagy a jegy.mav.hu-n a két megállót ami közé szeretnél venni és kiadja az árát.

2022. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5.köszönöm!:)
2022. ápr. 3. 00:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Jól értelmezem hogy erre a kis távra csak 250 lenne? sokkal drágábbra gondoltam valahogy...
2022. ápr. 3. 00:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1 útra igen

a bérlet az kb 10k

2022. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8.ja köszi, tényleg nem a bérletet néztem :D..ennyire szokatlan nekem a vonatozás
2022. ápr. 3. 00:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!