Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig járhatok diák bérlettel...

Meddig járhatok diák bérlettel érettségi után?

Figyelt kérdés

Mármint a diák igazolványomon ugye az van hogy 2021-2022,ha júniusban leérettségizek és elmegyek dolgozni, még járhatók diák bérlettel?



Nem mintha el szokták volna kérni a diákom, egyszer azt mondták nem kell hogy mutassam, 14 év alatt nem kell. Mondom magamba 18 vagyok de nem baj.



2022. ápr. 10. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2021-2022 = 2021/2022-es tanév. Aminek vége van június 15-én. Addig használhatod hivatalosan. Nem hivatalosan a hónap végéig elfogadják a jegyellenőrök. Július 1-től már nem.
2022. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán októberig, de nem vagyok benne biztos. Szoktak annyi időt hagyni, hogy az új tanévben mindenki megkapja a matricát, illetve akik új iskolába kerülnek, azoknak elkészüljön az új diák. Szóval logikusan október, de lehet, hogy november.
2022. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
1-es, persze, egész július-augusztusban az a pár százezer diák felnőtt jegyet kell, hogy vegyen. :)
2022. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#2 Ha így van, akkor lehet változott azóta, amióta én voltam iskolás. Akkoriban a diákigazolvány érvényessége megszűnt, pont. Ha az érvényességi időn kívül akartad használni és jogosult voltál a diákkedvezményre, akkor kérni kellett az iskolától igazolást és addig az igazolványt az a papír váltotta fel. Aki végzett az iskolában, pl. érettségizett, az csak akkor kaphatott papírt, ha bizonyította, hogy szeptembertől folytatja a tanulmányait.


Lehet már nem így van. Ezesetben elnézést. #1 voltam

2022. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Olvasd: #4
2022. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Október 31-ig lehet a diákkal járni.
2022. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 Csak ha nem tudod biztosan a jelenlegi helyzetet, akkor nem tudom, minek válaszolsz...

Október 31-ig érvényes. Annyi, hogy egyes iskolákban összeszedik érettségi után az igazolványokat, és aztán ideiglenes papírfecnit állítanak ki. Ennek az eljárásnak semmi jogalapja, szóval ne add le a diákodat, kérdező.

2022. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 írja jól, október 31-ig. Hivatalosan addig áll fenn a tanulói jogviszonyod. Ha addig nem kezdesz dolgozni, vagy nem kezdesz el másik iskolát, addig tb-járulékot sem kell fizetned. Illetve akkor sem, mert akkor az iskola fizeti, vagy a munkabéredből vonják.
2022. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
De, ha el is mész dolgozni, a diákodat használhatod október 31-ig teljesen legálisan.
2022. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!