Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nevezték el egyforma...

Miért nevezték el egyforma nevűre az összes intercity vonatot?

Figyelt kérdés

Egy hete az összes kör intercity Tokaj ic lett, ami nem kör, hanem Nyíregyháza vagy Záhony a végállomása az pedig az összes nyírség ic?

Ez m8re jó?



2022. ápr. 10. 22:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*mire
2022. ápr. 10. 22:41
 2/12 A kérdező kommentje:
Ilyen még sosem volt. Pl Szeged felé ugyanúgy minden ic más nevű.
2022. ápr. 10. 22:41
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Hát mert mondjuk azt a területet fedi le a vonat? Mi más legyen a neve?
2022. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eddig is volt tokaj ic, meg nyírség ic, de csak egy pár. A többinek a neve: holló ic, jázmin ic, rózsa ic, tulipán ic, kamilla ic, vércse ic, pàva ic, rigó ic, kócsag ic, páva ic, szabolcs ic, ung ic, hajdú ic, rétköz ic, várda ic, civis ic. Ezek voltak. Maradhatott volna.


A latorca ic, aminek még megmaradt a neve.

2022. ápr. 11. 01:30
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Már más vonalon is volt hasonló egységesítés, valószínűleg a többi, így a szegedi is sorra fog kerülni ezen a téren.

Szerintem egyébként logikus, hogy ugyanúgy hívják az ugyanolyan útvonalon, ugyanolyan megállási renddel, ütemes menetrendben közlekedő vonatokat.

2022. ápr. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk én az egységes névnek a Kör IC-t adtam volna a Tokaj helyett, de ez már részletkérdés.
2022. ápr. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Az azonos tulajdonságokkal bíró termékeket jellemzően azonos márkanévvel látják el a szolgáltatók , hiszen így jobban azonosítható a szolgáltatás. Ez nem csak a vasúton van ám így. De a vasúton is régi trend már ez, csak mostanra teljesedett ki a több környező országban és hazánkban is.
2022. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, csak valamelyik nap, amikor este minden vonat késett Budapest felől Debrecenbe, akkor három intercity is késett, az egyik 120 percet, a másik 90 percet, a harmadik 70 percet. Mind a hármat úgy mondták be 3 percenként, hogy a "Nyírség inter city" ennyit meg ennyit késik. Bele lehetett zavarodni, hogy most akkor melyik "Nyírség ic" ről van szó, ha mind a hármat 2-3 percenként mondja? A Budapestről 17.23, vagy 18.23, vagy 19.23-as??? Azt kellett csinálnom, hogy hazamentem és felhívtam a barátnőmet, hogy telefonon szóljon, ha Püspökladánynál.jár a vonat és infulok elé. A többi utas is ott tanakodott, hogy melyik nyirség ic, hát??? Aztán a vége az lett, hogy este 11-kor ért mind a három Debrecenbe.
2022. ápr. 11. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Értem, mi a szándék mögötte (azonos viszonylaton járó azonos vonattípus legyen azonos megnevezésű), de kötelező helyjegyes vonatoknál szerintem is szerencsétlen a dolog. A régi rendszerben pont az elnevezés volt az, ami feltűnően megkülönböztette a nap különböző részeiben közlekedő vonatokat: ha vettél helyjegyet a Savaria IC-re, akkor tudhattad, hogy az Alpokalja IC-re nem lesz jó, hiába ugyanoda megy. Most meg figyelhetsz ezerrel, hogy ez a Savaria vajon az a Savaria? Amikor meg egymást érik a késések, tényleg teljes a káosz.

Mentségükre legyen mondva, valószínűleg kevésbé saját jószántukból, mint inkább a külföldi trendek miatt állt be a sorba a MÁV. A nemzetközi vonatoknál már egy ideje hasonló változás zajlik (pl. Prágába már évek óta a nap minden szakában ugyanúgy a Metropolitan Eurocity nevű megy az egykori Jarosláv Hašek, Danubius, stb. helyett).

2022. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg valahogy beleilleszteni a vonatszámot a hangosbemondásba (Ausztriában minden vonatnál bemondják a nagyobb állomásokon), akkor legalább a helyjegyre vonatok jobban azonosíthatóak lennének.
2022. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!