Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagyvárad Térről, hogy jutok...

Nagyvárad Térről, hogy jutok el a Corvinig? Metro nem áll meg, M30-as busz pedig a Heim elől indul, de visszakanyarodik a Népliget felé! Vajon, hogy jutok tovább a körúton?

Figyelt kérdés

2022. máj. 20. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az M30-as állomáspótlóbusszal eljuthatsz a Népligetig, onnan eljuthatsz metróval a Corvin-negyedig.

De gyalog 1 km(kb. 15 perc) a Semmelweiss Klinikál megálló, 1,7 km a Corvin-negyed (20-25 perc).

Ha meg esetleg a Corvin-negyedtől délre lenne a célod, akkor a 2M villamos is jó lehet neked a Boráros térig.

2022. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt elég faramuci módon oldották meg! Nem? A Heim elöl nem megy busz tovább a körúton! Visszakanyarodik a Népliget felé! Ez olyan, hogy mennék előre, de mégis visszafelé visz a busz! Hihetetlen! Ilyet még nem láttam!
2022. máj. 20. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Klinikák környékén igen nehézkes busszal megfordulni, a Nagyvárad tér és a Népliget között pedig egyszerűen megoldható.
2022. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most hiába hőbörögsz, ez van.
2022. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Állomáspótló busz, a nevében is benne van, hogy egy darab állomást pótol. Nem fog a kedvedért bemenni a körútig.
2022. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is egyetértek azzal, hogy ez nem utasbarát megoldás. A Klinikáknál szóló busszal meg lehet fordulni, de nyilván alacsonyan kell tartani a költségeket , üres a kassza.
2022. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Klinikáknál mire gondolsz? A Bókay-Apáthy-Szigony utcákon keresztül? Meg lehet oldani, talán még csuklós busszal is, de az a Szigony utcai lámpa nem a gyors kiengedésről híres. És akkor még a Népligetnél is meg kellene valahogy fordulni.


Sokkal egyszerűbb az Üllői út-Orczy út - Elnök utca - Könyves Kálmán körút útvonal, négy jobbkanyar mindössze, összesen 6 perc menetidő. Az egyszerűség ára a Nagyvárad térről indulva 4+4-2=6 perc, a Nagyvárad térre pedig valószínűleg egy negatív szám.

2022. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gyanítottam én is, hogy a megfordulási probléma miatt nem indítottak metropotlo buszjáratokat közvetlenül a Nagyvárad Tér és a Semm.Klinikák között. Akkor viszont miért nem menne tovább az a busz, egészen a Kálvin tér előtti megállóig? Onnan vissza tud fordulni a benzinkútnál be, utána kétsze jobbra és balra vissza ki az Üllőire?


Tudjátok, régebben pont erre járt az M30-as metropotlo busz. A Nagyvárad térnél meg megint vissza tudna fordulni, a kijelölt helyen.


Szerintem ezt azért nem így oldották meg, mert a metro már megy arra. Viszont probléma, hogy a Nagyvárad Térnél nem áll meg.

2022. máj. 21. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Mert ilyen hosszú szakaszon nem szerették volna párhuzamosan járatni a metrót és a buszt. Valószínűleg jobb megoldást kerestek volna, ha nem csak 1 hónapig tartana ez az állapot. Viszont mivel június 18-ától pótlóbusz fog járni Kőbánya-Kispest és a Göncz Árpád városközpont között, nem fektettek bele túl sok energiát.

Talán a Corvin-negyed keleti ágán, a lámpa előtt meg lehetett volna fordulni szélső sávból a másik szélső sávba, de mint mondtam, egy hónap miatt nem vállaltak ekkora macerát (ideiglenes felfestés, Üllői út - Nagykörút lámpaprogram teljes újratervezése).

A régi M30-as autóbusz valóban jó volt, de akkoriban a Corvin-negyed és Semmelweis Klinikák állomásokon nem állt meg a metró, a Nagyvárad téren pedig még nem volt megfordulási lehetőség kialakítva (+nem is lett volna szerencsés egyszerre két buszt fordítani ott az ellenkező irányba), ezért adta magát a Népliget - Kálvin tér útvonal.

5 éve tart a felújítás, a legtöbb kellemetlenségen már túl vagyunk, 1 év és vége az egésznek. Csak pozitívan!

2022. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!